Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ заявляє про готовність приєднатися до глобальних випробувань для пошуку ліків від COVID-19


Про готовність України долучитися до випробувань заявив голова МОЗ Максим Степанов (на фото) під час зістрічі з головою представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом
Про готовність України долучитися до випробувань заявив голова МОЗ Максим Степанов (на фото) під час зістрічі з головою представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом

Міністерство охорони здоров’я готове приєднатися до глобальних клінічних випробувань «Солідарність» Всесвітньої організації охорони здоров’я для пошуків ліків від коронавірусної інфекції COVID-19. Про це голова МОЗ Максим Степанов заявив під час зістрічі з головою представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом, повідомляє відомство 11 квітня.

За словами Степанова, Україна готова вивчити «технічні та технологічні можливості щодо приєднання до випробувань», а МОЗ вже визначив коорданиторів проєкту зі свого боку.

Читайте також: У світі помічають ознаки надії у боротьбі з COVID-19. Але повністю подолати вірус зможе тільки вакцина​

«Також нам цікаві й інші напрями взаємодії, зокрема щодо збільшення кількості проведених тестів на виявлення COVID-19», – цитує голову МОЗ пресслужба.

За повідомленням, голова ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт заявив, що ВООЗ «готова реалізувати вищезазначені ініціативи у найкоротший термін».

«Солідарність» – міжнародний проєкт з клінічних випробувань для винайдення дієвих ліків від COVID-19, започаткований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. В ході випробувань планується порівняти чотири варіанти підходів до лікування, щоб визначити їхню відносну ефективність. Проєкт передбачає залучення пацієнтів з різних країн світу.

ВООЗ застерігає лікарів та медичні установи від того, щоб призначати ліки без доведеної ефективності пацієнтам із COVID-19, а також від самолікування такими ліками.

За даними МОЗ, в Україні станом на ранок 11 квітня виявлено 2 511 випадків захворювання на COVID-19. 73 людини померли, 79 – одужали.

10 квітня, за даними агентства Reuters, кількість смертей від коронавірусу у світі досягла 100 тисяч, а кількість випадків перевищила 1,6 мільйона.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG