Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ: змога придбати тест на коронавірус в аптеці буде


В аптеках можуть продаватися експрес-тести, і це питання суб’єкта господарювання, що володіє аптекою, заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко

В українців буде можливість придбати експрес-тест на коронавірус в аптеці, заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Змога така буде, оскільки будь-які аптеки сьогодні можуть закуповувати експрес тест-системи... В аптеках можуть продаватися експрес-тести, і це питання суб’єкта господарювання, що володіє аптекою», – сказав Ляшко на брифінгу 10 квітня. Він не уточнив, коли саме з'явиться така можливість.

Заступник міністра додав, що приватні лабораторії також можуть проводити тестування на коронавірус.

«Приватні лабораторії можуть закуповувати тест-системи, якщо вони відповідають вимогам біологічної безпеки і мають право працювати зі збудником 2-го класу патогенності. Ніхто не забороняє їм проводити ці дослідження. Ми сьогодні маємо результати, коли приватні лабораторії проводять дослідження і видають результат. Єдине, що вони мають робити – це дотримуватись вимог і звітувати про кожен позитивний чи негативний випадок дослідження, щоб ми могли вчасно встановити контакти і провести епідеміологічне розслідування», – сказав Ляшко.

Напередодні у МОЗ повідомляли, що тести на виявлення коронавірусної інфекції COVID-19 на даний час роблять у 37 державних і двох приватних лабораторіях.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG