Доступність посилання

ТОП новини

Українській армії у 2019 році потрібно щонайменше 112 млрд гривень – Муженко


Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко розповів про фінансові потреби армії
Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко розповів про фінансові потреби армії

Збройним силам України в 2019 році необхідне фінансування на рівні щонайменше 112 мільярдів гривень, заявив начальник Генерального штабу – головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко в інтерв’ю BBC News Україна.

«Ми порахували, що це має бути сума близько 112 мільярдів гривень. Це мінімальна потреба для армії. А нам поки що дають показники на 82 мільярди гривень. Цього вочевидь недостатньо для того, щоб утримувати ЗСУ в боєздатному стані, я вже не кажу про нарощування можливостей», – зазначив Муженко.

За його словами, наразі спостерігається відтік військових кадрів, зокрема через проблеми матеріального характеру, що може мати серйозні наслідки для боєготовності ЗСУ.

Читайте також: «Чому йдуть з армії». Чи справді «совкова» система перемогла «нову генерацію»?

Віктор Муженко пояснив, що через звільнення до армії набирають нових контрактників, яких потрібно підготувати, однак через певний період вони теж звільняються.

«Наші дослідження показують, що базовим фінансовим забезпеченням для військовослужбовця мають бути 15 тисяч (гривень). У нас зараз 7 тисяч. Ця цифра має зрости мінімум удвічі. Тоді це буде гідний рівень матеріальної компенсації за всі ті незручності та напруження, яких вони зазнають», – зазначив він.

Начальник Генштабу також вказав, що на передову ця ситуація не впливає, оскільки там грошові виплати значно більші.

У держбюджеті 2018 року видатки Міністерства оборони передбачені у сумі 86,6 мільярда гривень.

XS
SM
MD
LG