Доступність посилання

ТОП новини

8,5 тисяч українців за кордоном просять про негайну евакуацію – Кулеба


Міністр додав, що з громадянами України за кордоном проводять роз'яснювальну роботу про те, що після повернення в Україну вони повинні будуть пройти обсервацію
Міністр додав, що з громадянами України за кордоном проводять роз'яснювальну роботу про те, що після повернення в Україну вони повинні будуть пройти обсервацію

Понад 8,5 тисяч громадян України, які перебувають за кордоном, просять про якнайшвидшу евакуацію, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Загалом, за його словами, по допомогу до закордонних дипломатичних установ України звернулися 13 тисяч 787 українців. При цьому, як повідомив Кулеба, за кордоном українців набагато більше.

Крім того, за даними МЗС, 140 українців, які тимчасово застрягли за кордоном, мають проблеми з житлом. «Ми намагаємося їм максимально допомагати. У нас є випадки, коли вдається завдяки співпраці з місцевим бізнесом або церквою вирішувати питання проживання», – сказав Кулеба.

Міністр додав, що з громадянами України за кордоном проводять роз'яснювальну роботу про те, що після повернення в Україну вони повинні будуть пройти обсервацію.

Згідно з рішенням уряду, ті, хто приїжджає з-за кордону, має проходити обов'язкову обсервацію (це не самоізоляція у власних домівках, а перебування усіх осіб, що повернулися з однієї країни в одному місці).

Десятки тисяч українців повернулися з-за кордону в Україну після того, як влада вирішила від 28 березня закрити кордон у рамках боротьби з коронавірусом.

За інформацією Міністерства закордонних справ, громадяни України з 28 березня надалі можуть повернутись в Україну автомобілем, а якщо дістались до пункту пропуску самостійно, то Державна прикордонна служба організовуватиме перетин державного кордону транспортом у співпраці з органами місцевої влади.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG