Доступність посилання

ТОП новини
23 Травень 2019, Київ 04:27

НАБУ заперечує інформацію про вилучення серверів «Київстару»


Раніше народна депутат повідомляла, що детективи вилучили дані мобільного оператора без ухвали суду

Національне антикорупційне бюро України заявляє, що інформація про вилучення всіх серверів мобільного оператора Київстар не відповідає дійсності.

Таким чином в НАБУ відреагували на заяву народної депутатки, заступниці голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Ольги Червакової.

Вчора Червакова разом з іншими депутатами мала зустріч із генеральним прокурором Юрієм Луценко з приводу ухвали суду щодо доступу до мобільних даних журналістки Наталки Седлецької.

Після зустрічі Червакова оприлюднила підсумки. В них вона, поміж іншого, зазначила зі слів генпрокурора, що НАБУ 4 вересня вилучило всі сервери оператора «Київстар» без ухвали суду.

27 серпня Печерський районний суд Києва на вимогу Генеральної прокуратури дав їй дозвіл отримати від провайдера інформацію з телефону головного редактора програми журналістських розслідувань програми «Схеми» Наталки Седлецької.

В ухвалі йдеться про надання доступу слідства до дзвінків і смс-повідомлень журналістки з липня 2016-го по листопад 2017 року та до даних про місце розташування її телефону протягом цих 17 місяців.

Читайте також: 10 запитань від «Схем» до генпрокурора Юрія Луценка

Радіо Свобода обурене цією ухвалою. Адвокат Радіо Свобода Анатолій Попов назвав цей захід надмірним і таким, що «порушує як у цілому права людини на повагу до приватного життя, так і тиск на роботу журналіста в рамках виконання його професійних обов’язків і незаконний доступ до джерел інформації журналіста».

У Генпрокуратурі запевняють, що дані з телефону журналістки необхідні слідству для розслідування «за фактами можливого розголошення директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником відомостей, що становлять державну таємницю».

5 вересня журналістка Крістіна Бердинських також повідомила, що суд надав Генеральній прокуратурі України доступ до інформації і з її телефону.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG