Доступність посилання

ТОП новини

Одеські лікарі записали «скандальне» відеозвернення та отримали відповідь від президента


Зеленський відповів на звернення лікарів

Медичний склад працівників одеської лікарні, де скаржились на нестачу лікарів, буде підсилено, а проблеми із постачанням туди захисних костюмів, респіраторів та іншого обладнання будуть вирішувати на рівні області. Про це у своєму відеозверненні заявив президент Володимир Зеленський.

«До вирішення питань залучена обласна державна адміністрація та департамент охорони здоров’я. Раніше цей медичний заклад не був визначений як госпітальна база для лікування пацієнтів із коронавірусом. Розширюючи список, було ухвалене рішення додати цей заклад, але зараз на його базі не відбувається прийом пацієнтів із підозрою на COVID-19», – заявив Зеленський.

Він додав, що в лікарню вже доставили респіратори та захисні костюми, а склад медичних працівників там посилять. Також лікарню відвідала група епідеміологів, які провели інструктаж персоналу, зокрема про перепрофілювання інших відділень закладу в інфекційні.

Йдеться про Одеський обласний клінічний медичний центр – за даними Національної служби здоров’я України у лікарні напоготові 300 інфекційних ліжко-місць. Але як стало відомо після відкритого звернення трьох лікарів та медичних сестер з відділення анестезіології, лікарня не готова до такої кількості хворих і взагалі до хворих на коронавірус. Відео записали 31 березня.

«Ми хочемо розповісти про реальну картину, яка відбувається у нас. Перше, ми лікарі-анестезіологи і можемо сказати про своє відділення. У нас зараз реально працюють шість лікарів-анестезіологів. За фактом, що повинно бути заповнено, просто наші ставки, їх 12, але реально зараз працюють у лікарні шість лікарів. У нас залишилися чотири медичні сестри», – каже одна з медичних працівниць. Майже усі медичні сестри та санітарки пішли у відпустку через вік чи сімейні обставини, говорять автори звернення. Не вистачає, за їхніми словами, ані ліків, ані витратних матеріалів, ані персоналу для обслуговування апаратури.

Звернення медичних працівників викликало неабиякий скандал в медичному та волонтерському середовищі. Раніше під час пандемії медичні працівники Одещини не виступали відкрито із критикою стану лікарень регіону.

Головний лікар медичного закладу Вадим Шухтін у розмові із Радіо Свобода не заперечував проблеми із постачанням медикаментів, витратних матеріалів для апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) та захисного одягу до лікарні. Він також визнав, що протягом останнього місяця з лікарні пішло кілька лікарів, зокрема 9 з 19 анестезіологів. За його словами, інформація про 300 готових інфекційних ліжко-місць не відповідає дійсності. Це загальна кількість койок в медичному закладі, а пацієнтів хворих на COVID-19 вони готові прийняти значно менше – 120-150 людей. Головного лікаря обурювали натяки на відповідальність адміністрації в бездіяльності, він наполягав, що доповідає про часткову фактичну готовність лікарні до епідемії на кожному засіданні штабу з протидії коронавірусу.

Шухтін також продемонстрував значну кількість захисних костюмів, респіраторів та рукавичок, але визнав – це все волонтерська допомога від бізнесу та благодійного фонду «Корпорація монстрів». Закупівель за державні кошти медичний заклад на момент виходу відеозвернення ще не дочекався – згідно його заявці там були і медичні препарати, і витратні матеріали для апаратів ШВЛ. Самих апаратів, за словами головного лікаря, 12 одиниць – деякі доволі старі, а нові також передали волонтери. Від обласної влади лікарня, за його словами, отримала тільки 50 експрес-тестів на коронавірус.

В обласній державній адміністрації заявили, що вони разом із Національною службою здоров’я України проводять перевірку поданих документів лікарні, а також забезпечення їх медичними кадрами та апаратами ШВЛ. Керівники ОДА Максим Куций також зазначив, що медзаклад включили до першої хвилі опорних закладів по боротьбі із COVID-19 на підставі даних, які надав головний лікар, отже він несе юридичну відповідальність за їхню достовірність. На даний момент, на Одещині лабораторно підтверджено 22 випадки захворювання COVID-19.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG