Доступність посилання

ТОП новини

Пів мільярда людей можуть опинитися у злиднях через коронавірус – Oxfam


Люди стоять у черзі, щоб отримати їжу й інші товари в Евереті, Массачусетс, США, 20 березня 2020 року

Економічний спад, спричинений пандемією коронавірусу, може штовхнути у злидні ще пів мільярда людей, якщо не будуть вжиті термінові заходи допомоги країнам, що розвиваються, йдеться в дослідженні міжнародного об’єднання організацій із боротьби з бідністю Oxfam.

Агентство закликає світових лідерів домовитись про «Пакет економічного порятунку для всіх», щоб утримати на плаву бідні країни й громади. Новий звіт Oxfam оприлюднили 9 квітня, перед ключовими зустрічами Світового банку, Міжнародного валютного фонду (МВФ) і міністрів фінансів «Групи 20», запланованими на наступний тиждень.

Згідно зі звітом, 6-8% населення світу може опинитися у злиднях внаслідок впливу пандемії коронавірусу на економіки.

Це може відкинути боротьбу з бідністю на десятиліття, а в деяких регіонах, як, наприклад, Африка на південь від Сахари, Близький Схід і Північна Африка – і на 30 років. Більше ніж половина населення планети може жити в бідності після пандемії, наголошують автори дослідження.

Вони заявляють, що «Пакет економічного порятунку для всіх» дасть змогу бідним країнам надавати готівкові гранти тим, хто втратив свій дохід, і підтримувати вразливий малий бізнес.

«Руйнівні економічні наслідки пандемії відчуваються по всьому світу. Але для бідних людей у бідних країнах, які вже борються за виживання, майже немає мереж безпеки, які б захистили їх від потрапляння у бідність. Міністри фінансів G20, МВФ і Світовий банк повинні негайно надати кошти країнам, що розвиваються, щоб допомогти їм врятувати незаможні і вразливі громади. Вони повинні скасувати всі виплати по заборгованостях для країн, що розвиваються, на 2020 рік і заохотити інших кредиторів зробити те саме», – заявив тимчасовий виконавчий директор Oxfam International Хосе Марія Вера.

Як заявляють в Oxfam, загалом уряди в світі мають мобілізувати щонайменше 2,5 трильйона доларів на підтримку країн, що розвиваються.

Напередодні Міжнародна організація праці у своєму новому звіті заявила, що пандемія COVID-19 має катастрофічний ефект на зайнятість і зарплати у світі.

За даними МОП, більше ніж четверо з п'яти людей (81%) із загальної світової робочої сили в 3,3 мільярда на даний час зазнають впливу через повне чи часткове закриття робочих місць.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG