Доступність посилання

ТОП новини

МОП: 81% працівників у світі страждають від кризи, спричиненої пандемією COVID-19


Люди вимагають скасування орендної плати через втрату робочих місць, Лос-Анджелес, США, 1 квітня 2020 року
Люди вимагають скасування орендної плати через втрату робочих місць, Лос-Анджелес, США, 1 квітня 2020 року

Пандемія COVID-19 має катастрофічний ефект на зайнятість і зарплати у світі, повідомляє Міжнародна організація праці у своєму новому звіті.

Більше ніж четверо з п'яти людей (81%) із загальної світової робочої сили в 3,3 мільярда на даний час зазнають впливу через повне чи часткове закриття робочих місць, йдеться у звіті.

«Працівники і бізнес стикаються з катастрофою як у розвинутих економіках, так і в економіках, що розвиваються. Ми повинні рухатися швидко, рішуче і разом. Правильні, невідкладні заходи можуть бути вирішальними у справі виживання чи краху», – сказав генеральний директор МОП Ґай Райдер.

МОП називає пандемію COVID-19 «найгіршою глобальною кризою з часів Другої світової війни».

Криза, пов'язана з пандемією, як очікують у МОП, призведе до скорочення 6,7% робочих годин у другій половині 2020 року, що еквівалентно 195 мільйонам працівників, зайнятих повний робочий день.

Значні скорочення очікують в Арабських країнах (8,1%, що дорівнює п'яти мільйонам працівників, зайнятих повний робочий день), Європі (7,8% чи 12 мільйонів працівників), Азії і Тихоокеанському регіоні (7,2%, 125 мільйонів працівників).

Значні втрати очікують у групах із різними доходами, але особливо постраждають країни з високим і середнім доходом (7%, 100 мільйонів працівників, зайнятих повний робочий день). За даними МОП, це значно перевищує наслідки кризи 2008-2009 років.

Під найбільшим ризиком пандемії COVID-19, повідомляють у МОП, опиняються такі сектори, як послуги з розміщення і харчування, виробництво, роздрібна торгівля й бізнес та адміністративна діяльність.

Можливе зростання глобального безробіття протягом 2020 року буде суттєво залежати від майбутніх подій і політичних заходів, наголошують в організації і додають, що існує високий ризик того, що показник безробіття на кінець року буде значно вищим, ніж початковий прогноз МОП у 25 мільйонів.

Згідно з новим звітом, 1,25 мільярда працівників працевлаштовані у секторах, які перебувають у зоні ризику «різкого і руйнівного» збільшення скорочень і скорочення заробітної плати й робочого часу. Багато людей мають низькооплачувані, низькокваліфіковані робочі місця, де раптова втрата доходу є катастрофічною.

У МОП наголошують на необхідності масштабних, комплексних політичних заходів, зосереджених на чотирьох головних пунктах: підтримці підприємств, зайнятості й доходів; стимулюванні економіки і робочих місць; захисті працівників на робочому місці; та пошуку рішень із використанням соціального діалогу між владою, працівниками і роботодавцями.

«Це найбільше випробування для міжнародного співробітництва за більш ніж 75 років. Якщо одна країна зазнає невдачі, то ми всі зазнаємо невдачі. Ми повинні знайти рішення, які допоможуть усім верствам нашого глобального суспільства, особливо тим, хто є найбільш вразливим або найменш здатним допомогти собі», – сказав Райдер.

«Вибір, який ми зробимо сьогодні, безпосередньо вплине на те, як розгортатиметься ця криза, і таким чином на життя мільярдів людей. Правильними заходами ми можемо обмежити його вплив і шрами, які він залишає. Ми повинні прагнути розбудовуватись кращими, щоб наші нові системи були безпечнішими, справедливішими і стійкішими, ніж ті, що дозволили статися цій кризі», – наголосив голова МОП.

За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, у світі виявили 1,4 мільйона випадків коронавірусу. 301 тисяча пацієнтів одужала, 82 тисячі – померли.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG