Доступність посилання

ТОП новини

Україні бракує передавачів, щоб мовити на непідконтрольну територію – Панич


Олексій Панич
Олексій Панич

Україна – це там, де люди включені в український інформаційний та правовий простір, заявив Радіо Свобода доктор філософії з Донецька, член Наглядової ради НСТУ Олексій Панич. І для того, щоб у цей простір включити і непідконтрольну частину Донбасу, Україна робить недостатньо, каже він.

«Нам елементарно бракує передавачів, які б добивали на всю цю територію. Ми навпаки були змушені вимкнути («ми» – це Національна суспільна телерадіокомпанія) були змушені вимкнути середньохвильовий передавач, який добивав аж до Уралу. Ну, немає грошей, а це коштує надзвичайно багато, живлення, насамперед. А держава нам таких грошей не дає. Тому інформаційно ми програємо просто через економічні проблеми», – сказав Панич в ефірі телемарафону «Твоє незалежність».

Водночас, на думку експерта, поки на Донбасі буде російська військова присутність, інформаційно Росія теж буде там переважати.

«Поки люди змушені щоденно пристосовуватися до тих умов життя, які диктує Росія, для них життєво необхідніше дослухатися до того, що кажуть російські телеканали. Просто від цього може залежати ваше життя і ваш добробут. Це проблема виживання. От коли туди зайде Україна і там буде українська держава, український інформаційний простір там буде панувати, і поступово люди до нього звикнуть, і тоді вони переорієнтуються на цю хвилю масово», – вважає він.

Радіо Свобода проводить марафон «Твоя незалежність» у співпраці з телеканалом Espreso. Він триває – 7 годин, з 12:00 до 19:00. Всі обговорення зосереджувались на можливостях та завданнях, з якими Україна зіткнулася як з суверенна держава за роки незалежності.

XS
SM
MD
LG