Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2019, Київ 20:02

Порошенко закликав створити орган для стягнення збитків від Росії в Криму і на Донбасі


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко звернувся до Кабінету міністрів з проханням створити міжвідомчий координаційний орган, який має зайнятися стягненням з Росії збитків «за руйнування Криму і Донбасу». Про це йдеться у повідомленні на офіційній Facebook-сторінці українського президента.

«Звернувся до Кабінету міністрів України з проханням вжити заходів для якнайшвидшого створення відповідного міжвідомчого координаційного органу. Цей орган передбачений так званим реінтеграційним законом, ухваленим за моєю ініціативою в січні. Цей закон також чітко підтверджує відданість України мирному врегулюванню та відображає мою ідеологію мирної реінтеграції окупованого регіону», – йдеться у повідомленні.

Порошенко зазначив, що очікує від уряду детального плану щодо комплексного розвитку територій, «прилеглих до окупованих».

Президент України Петро Порошенко підписав 20 лютого закон про реінтеграцію Донбасу.

У документі, зокрема, міститься пункт про визнання Росії державою-агресором, дії України в регіоні визначаються як стримування і відсіч російської збройної агресії в Донецькій і Луганській областях на підставі статті 51 Статуту ООН, що визначає право держави на самооборону. У документі також наголошується, що тимчасова окупація Росією територій України, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для Росії жодних територіальних прав.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 300 людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG