Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко підписав закон про кримінальні проступки


Закон був підписаний президентом 19 квітня. Верховна Рада схвалила цей документ 22 листопада 2018 року
Закон був підписаний президентом 19 квітня. Верховна Рада схвалила цей документ 22 листопада 2018 року

Президент України Петро Порошенко підписав закон про кримінальні проступки, вказує сторінка законопроекту на сайті Верховної Раді.

Закон був підписаний президентом 19 квітня. Верховна Рада схвалила цей документ 22 листопада 2018 року.

Закон передбачає, що кримінальним проступком є діяння (дія або бездіяльність), за скоєння якого передбачено основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більше 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі. На думку авторів законопроекту, запровадження інституту кримінальних проступків суттєво спростить роботу органів розслідування і спростить розгляд у суді незначних кримінальних правопорушень.

Крім того, закон вносить норму про управління транспортом у стані сп’яніння в Кримінальний кодекс, зробивши це кримінальним проступком. До кримінальних проступків також будуть належати такі поширені злочини як крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо.

Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені терміни, не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру або затримання, або в інших випадках на термін до 1 місяця.

Закон набере чинності 1 січня 2020 року.

XS
SM
MD
LG