Доступність посилання

ТОП новини

Посол України в Канаді: своє українське коріння підтверджує понад 1,3 мільйона канадців


Посол: у межах «нової хвилі» міграції до Канади з України дуже часто приїжджають люди з високою освітою та хорошою професійною підготовкою
Посол: у межах «нової хвилі» міграції до Канади з України дуже часто приїжджають люди з високою освітою та хорошою професійною підготовкою

Своє українське коріння підтверджує понад 1,3 мільйона канадців, заявив посол України в Канаді Андрій Шевченко в інтерв’ю Радіо Свобода.

«1 мільйон 354 тисячі канадців, які підтверджують своє українське коріння. Колосальна цифра!» – сказав Шевченко в ефірі програми «Суботнє інтерв’ю».

Він додав, що в межах «нової хвилі» міграції до Канади з України дуже часто приїжджають люди з високою освітою та хорошою професійною підготовкою.

«Тобто ми можемо з сумом говорити, що таким чином Україна, може, десь і втрачає тих людей, які могли би приносити тут велику користь. Але ще раз повернуся, що ми живемо в такий час, де було би абсолютно наївно думати, що можна було би якимось штучним чином стримати, затримати, не пустити, переконати. Ми повинні думати над тим, як мотивувати, як створити тут такі умови, щоб у людей було велике бажання їздити закордон, навчатися, набиратися досвіту, створювати там контакти, починати спільну справу, спільний бізнес і повертатися сюди, щоб реалізувати себе тут», – зазначив посол.

  • За даними ООН, у 2017 році у світі було 5,9 мільйона мігрантів з України. Організація Об’єднаних Націй включає до числа емігрантів усіх людей, які народилися у певній країні, але не живуть у ній. Наприклад, у Росії після розпаду СРСР залишилися три мільйони українців.
  • Дещо вищі цифри наводила у 2016 році Міжнародна організація з міграції. Вона з посиланням на переписи зарубіжних держав нарахувала за межами України близько 8,2 мільйона осіб українського походження.
  • Український Інститут демографії та соціальних досліджень оцінює кількість заробітчан на рівні 2,7 мільйона. Центр економічної стратегії дає схожу оцінку: чотири мільйони людей працюють за кордоном загалом, одночасно – близько 2,7 мільйона.
  • Міністерство соціальної політики із посиланням на експертні оцінки вважає, що за кордоном на постійній основі близько 3,2 мільйона українців, а в окремі періоди – від 7 до 9 мільйонів.
XS
SM
MD
LG