Доступність посилання

ТОП новини

Присяжні не винесли вердикт Манафорту в перший день обговорень і звернулися з питаннями до судді


Присяжні – шестеро чоловіків і шестеро жінок – мають окремо розглянути й одноголосно проголосувати за 18 пунктами звинувачень, висунутими проти Манафорта, і вирішити, чи винен він за кожним пунктом
Присяжні – шестеро чоловіків і шестеро жінок – мають окремо розглянути й одноголосно проголосувати за 18 пунктами звинувачень, висунутими проти Манафорта, і вирішити, чи винен він за кожним пунктом

Колегія присяжних в перший день обговорення 16 серпня справи Пола Манафорта, колишнього голови передвиборного штабу Дональда Трампа і екс-радника колишнього президента України Віктора Януковича, не змогла винести вердикт.

Обговорення тривало понад сім годин. Перш ніж завершити роботу, присяжні звернулися до судді з кількома запитаннями, в тому числі з проханням роз’яснити суть вислову «розумний сумнів» (англійською reasonable doubt). У судовій системі США у таких справах, як Манафортова, кожен факт злочину повинен бути доведений «поза межами розумних сумнівів» (beyond reasonable doubt).

Суддя відповів, що розумним сумнівом є «сумнів, заснований на причині». Він додав, що «уряд не зобов’язаний доводити (провину) за межами всіх можливих сумнівів».

Присяжні також поставили судді питання про список доказів, що використовуються в ході судового розгляду, про правила звітності щодо рахунків в іноземних банках і про визначення «офшорних компаній» (їх, стверджує слідство, використовував Манафорт для отримання доходів від політичної консалтингової роботи в Україні).

Суддя відповів присяжним, що вони мають покладатися на свою колективну пам'ять про докази, щоб відповісти на більшість питань.

Присяжні – шестеро чоловіків і шестеро жінок – мають окремо розглянути й одноголосно проголосувати за 18 пунктами звинувачень, висунутих проти Манафорта, і вирішити, чи винен він за кожним пунктом.

Читайте також: Український вимір найважливішого розслідування для США і Трампа

Манафорта звинувачують в ухилянні від сплати податків на мільйони доларів у період роботи лобістом на українську Партію регіонів (всього політконсультант отримав за цю роботу, за даними слідства, близько 60 мільйонів доларів), а також в банківському шахрайстві й участі в змові з метою обійти банківські і податкові закони США.

​Справу проти Манафорта порушили члени слідчої групи спецпрокурора Роберта Мюллера, які розслідували ймовірне втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році. Однак усі звинувачення, які вони в підсумку висунули, стосувалися діяльності Манафорта з 2006 по 2016 роки, до періоду його роботи в штабі Трампа.

Звинувачення будувало свою лінію на свідченнях колишнього партнера Манафорта Ріка Ґейтса, який уклав угоду зі слідством. У суді Ґейтс зізнався, що сам обкрадав політконсультанта.

Манафорт заявляв про свою невинуватість, наполягаючи, що виплачувати йому зарплату через офшори вирішили українці, з якими він працював. Якщо його визнають винним, Манафорт може отримати від 8 до 10 років в’язниці.

XS
SM
MD
LG