Доступність посилання

ТОП новини

Прокурори й адвокати на процесі Манафорта 15 серпня виголосять заключні промови


15 серпня на суді у справі Пола Манафорта, екс-голови передвиборчої кампанії нинішнього президента США Дональда Трампа та колишнього політтехнолога екс-президента України Віктора Януковича, у США очікують завершальних виступів від сторін обвинувачення та захисту, після яких суддя має доручити 12 членам журі присяжних вирішити, чи винен підсудний по кожному з 18 пунктів обвинувачення.

Суддя раніше просив правників бути стислими і виступати не більше від двох годин.

Читайте також: Гринів: Манафорт пропонував Порошенку стратегію поділу країни

Упродовж майже двох тижнів представники прокуратури, використавши понад 20 свідків, зокрема колишнього бізнес-партнера Манафорта Ріка Ґейтса, доводили, що він ухилявся від сплати податків, приховував іноземні банківські рахунки та подавав неправдиву інформацію, щоб брати кредит у банку.

Читайте також: «Американські прокурори завершили допит свідків в суді над Манафортом»

Процес, що відбувається у місті Александрія у штаті Вірджинія, привернув особливу увагу в Америці, бо це перший суд за результатами розслідування спеціальної прокуратури, очолюваної Робертом Мюллером, яка розслідує звинувачення про втручання Росії у президентські вибори у США 2016 року.

Читайте також: Український вимір найважливішого розслідування для США і Трампа

Обвинувачення, які пролунали на суді, не стосуються американських виборів, але Манафорта у вересні очікує ще один процес у Вашингтоні за звинуваченнями про відмивання грошей і що він не зареєструвався як лобіст іноземних інтересів у США.

За процесом пильно стежать і в Україні, оскільки Манафорт раніше багато років працював в Україні консультантом Партії регіонів та колишнього українського президента Віктора Януковича.

Читайте також: Унікальні фото Манафорта з Януковичем, які Манафорт хотів приховати від присяжних

Значна частина обвинувачень прокуратури стосується приховування Манафортом від американської податкової служби мільйонів доларів, отриманих в Україні.

Читайте також: Спецпрокурор США: Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів як консультант в Україні

Напередодні Пол Манафорт відмовився взяти у суді слово на свій захист.

Адвокати підсудного також вирішили відмовитися від права викликати своїх свідків, заявивши, що це їм не потрібно, оскільки прокуратура, за їхніми словами, не змогла надати переконливих доказів провини підсудного.

Читайте також: Адвокати Манафорта не стали викликати свідків на його захист

Захист Манафорта зосередився на викриванні ключового свідка прокуратури – Ріка Ґейтса, який багато років був бізнес-партнером Манафорта і раніше визнав себе винним та погодився співпрацювати з обвинуваченням.

Відповідаючи на запитання у суді, Ґейтс розповідав про фінансові оборудки Манафорта і під тиском адвокатів також визнав, що привласнював гроші свого партнера, а також зізнався у своїх позашлюбних аферах.

Президент США Дональд Трамп дистанціювася від Манафорта і неодноразово називав слідство спеціального прокурора Роберта Мюллера «полюванням на відьом».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG