Доступність посилання

ТОП новини
22 Березень 2019, Київ 11:01

Рада розглядає припинення договору про дружбу з Росією – трансляція


На розгляді Верховної Ради – три законопроекти на цю тему: президентський і два альтернативних – від депутатів

Верховна Рада України 6 грудня почала розглядати законопроект про припинення договору про дружбу і співпрацю з Росією.

Першим виступає заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця. Він представляє президентський законопроект щодо припинення договору, який Петро Порошенко днями вніс як невідкладний.

Також у порядку денному парламенту – два документи від народних депутатів.

Президентський законопроект передбачає припинення дії договору з 1 квітня 2019 року, зважаючи на збройну агресію Росії проти України. Тобто цей законопроект передбачає відмову від продовження договору, дія якого спливає 31 березня 2019 року.

Один із депутатських законопроектів передбачає припинення дії договору з Росією відразу з набуттям чинності закону про це.

Інший депутатський законопроект передбачає припинення дії всіх міжнародних договорів України, укладених із державою-агресором, тобто Росією.

Договір про дружбу між Україною і Росією був підписаний 1997 року, нині є чинним. Він, серед іншого, передбачає, що сторони «поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів», а також «будують відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги до суверенної рівності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або загрози силою».

Документ був укладений на термін у десять років – у 2008 році його дію було автоматично продовжено. Щоб припинити дію договору, Україна має офіційно сповістити Росію не пізніше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду – тобто до жовтня 2018 року. МЗС України зробило це у вересні.

Читайте також: Від «дружби держав» на кордоні України з Росією залишилася вулиця Дружби народів за колючим дротом

Конфлікт між Росією й Україною загострився минулого місяця – 25 листопада російські силовики захопили три українські військові кораблі й 24 членів їхніх екіпажів поблизу Керченської протоки.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану терміном на 30 діб у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії та в 10 областях, прилеглих до кордону з Росією, а також із окупованими чи контрольованими нею територіями України та Молдови. Це Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG