Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2019, Київ 00:08

В Україні вшановують жертв Батуринської трагедії


Цитадель Батуринської фортеці. Реконструкція

2 листопада в Україні вшановують жертв трагедії в гетьманській столиці, місті Батурин, де в листопаді 1708 року загинули близько 15 тисяч людей майже все населення міста. Про це у Facebook нагадав президент України Петро Порошенко.

«Нелюдська жорстокість, з якою московські війська вирізали мешканців, розграбували та спалили столицю гетьмана Мазепи лише за бажання бути вільними від московського царя, шокувала всю Європу», – вказав Порошенко.

Президент також провів паралелі між історичними та сучасними подіями. «Сьогодні, як і століття тому, Росія продовжує орудувати своїми «перевіреними методами» – підступною агресією та жорстокістю. І Україна залишається тим щитом, який боронить кордони Європи від хворобливих планів Кремля», – відзначає Порошенко.

Хрест жертвам Батуринської трагедії на території Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Батурин, Чернігівська область, 9 вересня 2018 року
Хрест жертвам Батуринської трагедії на території Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Батурин, Чернігівська область, 9 вересня 2018 року

Батуринською трагедією історики називають каральні дії московських військ із захоплення і знищення столиці гетьмана Івана Мазепи Батурина і його мешканців, що були проведені 2 листопада 1708 року. За різними оцінками істориків, тоді загинули від 11 до 15 тисяч батуринців. Місто було пограбоване та спалене.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Музей «Поле Полтавської битви». Чому влада України не реагує на загрозу державній безпеці?​

Чим цікаві полкові міста і козацькі столиці Гетьманщини?

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG