Доступність посилання

ТОП новини

Роскосмос назвав «планом захоплення планет» указ Трампа про освоєння Місяця


6 квітня президент США Дональд Трамп підписав указ про комерційний видобуток ресурсів на Місяці й інших небесних тілах
6 квітня президент США Дональд Трамп підписав указ про комерційний видобуток ресурсів на Місяці й інших небесних тілах

У російському космічному агентстві Роскосмосі назвали указ президента США Дональда Трампа про видобуток копалин на Місяці агресивним планом «фактичного захоплення територій інших планет» і спробою «експропріації космічного простору».

Про це заявив заступник голови російської держкорпорації з міжнародного співробітництва Сергій Савельєв. «В історії вже були приклади, коли одна країна вирішила почати захоплювати території в своїх інтересах, – всі пам’ятають, що з цього вийшло», – цитує Савельєва пресслужба Роскосмосу.

6 квітня президент США Дональд Трамп підписав указ про комерційний видобуток ресурсів на Місяці й інших небесних тілах. «В американців має бути право на комерційне дослідження, видобуток і використання ресурсів в космічному просторі», – йдеться в документі. США вважають космос унікальним простором для діяльності людини, але не суспільним надбанням, тому планують «стимулювати міжнародну підтримку видобутку і використання ресурсів в космосі».

США також не визнають укладену в 1979 році в ООН угоду про діяльність держав на Місяці та інших небесних тілах, за якою дослідження природного супутника Землі стає надбанням людства і проводиться в інтересах всіх країн.

XS
SM
MD
LG