Доступність посилання

ТОП новини

Розкопки на Поштовій площі продовжать наступного року


Минулого тижня підтоплення археологічних розкопок на Поштовій площі спричинила аварія водопровідної труби

Київська влада прогнозує, що проведення розкопок артефактів, знайдених на Поштовій площі в Києві, може відновитися наступного року. За цей час, як повідомив директор комунального підприємства «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва» Максим Калінін, будуть зміцнювати опори і палі.

Він наголосив, що розкопки на Поштовій площі продовжать лише після укріплення будівельних конструкцій альтернативним проектом, який фахівці напрацюють, орієнтовно, до кінця року.

«Ситуація, яка трапилася (йдеться про нещодавнє підтоплення знахідок - ред.), і з огляду на те, що будівельні й земельні роботи не здійснюють нижче за позначку 105, яка є на сьогодні під плитою, не становить ніякої загрози тим конструкціям, які вже побудовані», – сказав Калінін і додав, що для проведення розкопок до позначки 96, необхідно зміцнити палі.

«Продовження розкопок і досліджень можливе лише після укріплення паль альтернативним проектом», – додав Калінін.

Минулого тижня підтоплення археологічних розкопок на Поштовій площі спричинила аварія водопровідної труби, повідомили Радіо Свобода в Департаменті культури Київської міської держадміністрації.

Стародавню вулицю часів Київської Русі на Поштовій площі розкопали навесні 2015 року під час будівництва торгового центру. За оцінками археологів, дерев’яні споруди тут були зведені у ХI–XII століттях. Одна з них могла бути майстернею для виготовлення жіночих прикрас зі скла, бо в ній знайшли свинцеву суміш, яку використовували у такому виробництві, а також шматки жіночого браслета.

У листопаді 2017 року комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності рекомендував тимчасово зупинити будівництво на Поштовій площі в центрі Києва до затвердження дорожньої карти археологічного дослідження території і музеєфікації об’єкта культурної спадщини.

У червні цього року мер Києва Віталій Кличко заявив, що на місці розкопок на Поштовій площі створять музей. Днями Міністерство культури розпочало процес надання знахідкам з цієї ділянки статусу пам’ятки археології національного значення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG