Доступність посилання

ТОП новини

На виборах у Румунії лідирує чинний президент, але буде другий тур – екзит-поли


Якщо жоден із кандидатів не набирає більше ніж 50% голосів у першому турі, 24 листопада має бути проведений другий тур

На виборах президента Румунії лідирує чинний голова держави Клаус Йоханніс, представник владної Націонал-ліберальної партії, свідчать два екзит-поли. Згідно з даними опитувань, проведених на виході з виборчих дільниць, Йоханніс набирає близько 39% голосів виборців.

Колишня прем’єр-міністерка і лідерка Соціал-демократичної партії Віоріка Денчиле, яка втратила посаду в жовтні 2019 року, набирає 22% голосів виборців.

Голова правоцентристського «Союзу порятунку Румунії» Дан Барна, за даними екзит-полів, займає третє місце із близько 17% голосів.

Якщо жоден із кандидатів не набирає більше ніж 50% голосів у першому турі, 24 листопада має бути проведений другий тур голосування.

Як повідомило Центральне виборче бюро, активність виборців склала близько 48% із рекордно високою кількістю виборців, що голосували за кордоном – 660 тисяч, і яких не враховували екзит-поли.

Читайте також: Румунія перед виборами президента: чинний веде перед із відривом, решта борються за вихід у другий тур​

15 жовтня Йоханніс призначив прем’єр-міністром Румунії лідера правоцентристської Націонал-ліберальної партії (НЛП) Лудовіка Орбана. Це сталося після того, як парламент висловив недовіру Денчиле.

Серед завдань нового уряду, який сформував Орбан, Йоханніс назвав організацію президентських виборів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG