Доступність посилання

ТОП новини
13 квітня 2021, Київ 22:35

Вибори президента Румунії: виборчі дільниці почали роботу


Голосування румунів за кордоном почалося два дні тому. На фото – виборча дільниця в Лондоні

У Румунії 10 листопада відкрилися виборчі дільниці для першого туру президентських виборів, повідомляє місцева служба Радіо Свобода.

Останні опитування прогнозують, що більшість голосів і вихід у другий тур отримає чинний президент Клаус Йоханніс. Очікується, що ці вибори посилять позиції правлячої Націонал-ліберальної партії, яку Йоханніс очолював до президентства.

Голосування румунів за кордоном почалося два дні тому. Участь у виборах беруть 14 кандидатів, серед них – колишня прем’єр-міністерка та лідерка Соціал-демократичної партії Віоріка Денчиле, яка втратила посаду в жовтні 2019 року.

Читайте також: Румунія перед виборами президента: чинний веде перед із відривом, решта борються за вихід у другий тур​

За даними опитувань, Йоханніс отримає 40% голосів, тобто удвічі більше, ніж його найближчі за рейтингом опоненти – Денчиле і голова правоцентристського «Союзу порятунку Румунії» Дан Барна. Якщо жоден із кандидатів не отримає понад 50% виборців, другий тур відбудеться 24 листопада.

15 жовтня Йоханніс призначив прем’єр-міністром Румунії лідера правоцентристської Націонал-ліберальної партії (НЛП) Людовіка Орбана. Це сталося після того, як парламент висловив недовіру Денчиле.

Серед завдань нового уряду, який сформував Орбан, Йоханніс назвав організацію президентських виборів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG