Доступність посилання

ТОП новини

Румунський патріархат розповів, коли вирішить, чи визнавати ПЦУ


Предстоятель Румунської православної церкви патріарх Даниїл (у центрі), жовтень 2018 року

21 лютого відбувся Синод Румунської православної церкви під головуванням патріарха Даниїла. Як повідомляє прес-служба Румунського патріархату, Синод ухвалив дотримуватися тієї ж позиції, яку він висловлював минулого року: мовляв, Вселенський патріархат і Російська православна церква повинні відновити євхаристійне спілкування та знайти рішення «церковної суперечки».

Більш конкретне рішення Румунського патріархату залежатиме від того, чи вдасться вирішити долю 127 румунських православних парафій в Україні, особливо у Північній Буковині, які, згідно з заявою, перебувають під контролем Української православної церкви Московського патріархату.

Читайте також: Православні Чехії: між Москвою, Києвом і Константинополем​

«Необхідно отримати від української церковної і державної влади письмові гарантії, що етнічну і лінгвістичну ідентичність румунців будуть поважати, і що ці румунські православні зможуть організуватися і створити Румунський православний вікаріат, а також підтримувати духовні зв’язки з Румунським патріархатом», – йдеться в висновках Синоду.

У Румунському патріархаті звернули увагу на те, що Український православний вікаріат діє в Румунії з 1990 року.

Крім того, Румунська православна церква ухвалила звернутися до Вселенського патріархату з проханням роз’яснити статус «неканонічних ієрархів і священиків на Заході, які належали до колишнього «Київського патріархату».

Читайте також: Українська церква в Криму може бути ліквідована. Архієпископ погрожує оголосити голодування

Після вирішення цих питань Синод Румунської православної церкви обіцяє висловити свою офіційну позицію щодо статусу православної церкви в Україні.

15 грудня у Києві в Софійському соборі відбувся Об’єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія.

Вселенський патріарх Варфоломій 6 січня вручив очільникові ПЦУ томос про автокефалію Православної церкви України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG