Доступність посилання

ТОП новини

Оточення Порошенка продало Новинському фірму з ліцензією на газове родовище у 60 разів дорожче, ніж купило в держави – «Схеми»


Британська компанія, кінцевим бенефіціаром якої є народний депутат Вадим Новинський, придбала компанію «Аркона Газ-Енергія», яка була пов’язана з людьми з оточення Ігоря Кононенка та Петра Порошенка (на фото)

Зареєстрована в Британії компанія Regal Petroleum, кінцевим бенефіціаром якої є позафракційний народний депутат Вадим Новинський, придбала компанію «Аркона Газ-Енергія», що володіє спецдозволом на розробку та видобуток газу в Полтавській області.

Журналістське розслідування «Схем» виявило, що фірма «Аркона Газ-Енергія» була пов’язана з людьми з оточення Ігоря Кононенка та Петра Порошенка, і в часи президентства останнього купила цей дозвіл у держави поза конкурсом і задешево – заплативши в бюджет менше ніж 4 мільйони гривень, хоча були інші претенденти, готові заплатили більше. Тепер Вадим Новинський купує цю фірму, основний актив якої – ця ліцензія, у колишніх власників у 60 разів дорожче, порахували журналісти програми «Схеми: корупція в деталях».

У Regal Petroleum повідомили: «24 березня 2020 року було завершено процедуру придбання активів у відповідності до угоди між компанією Regal Petroleum та попередніми власниками».

За умовами угоди, Regal Petroleum купує 100% капіталу в ТОВ «Аркона Газ-Енергія», здійснюючи оплату в декілька траншів.

Перший гарантований транш становить 4,3 мільйона доларів США (близько 120 мільйонів гривень).

Ще стільки ж компанія перерахує колишнім власникам «Аркона Газ-Енергія» у випадку задоволення певних умов угоди, які не розкриваються. «Таким чином, за укладеною угодою загальна вартість активу може скласти до 8 630 000 доларів США», – заявили у Regal Petroleum. Це – більш ніж 240 мільйонів гривень.

Відповідно до офіційного реєстру, станом на 23 березня, власниками компанії значились: Ігор Мичко, Олександр Нещотний, Дмитро Волонець та Олег Ольховий.

Олег Ольховий, який мав найбільшу частку в компанії перед продажем, це колишній директор спортивного клубу «5 елемент», який належить Петру Порошенку та Ігорю Кононенку. Також у розслідуванні, опублікованому взимку 2018-го року, журналісти встановили, що до організації структурування цієї фірми мала стосунок дружина Олексія Маловацького – юриста з команди Петра Порошенка, члена Вищої ради правосуддя в часи його президентства.

Після розслідування «Схем», Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем чиновниками Державної служби геології та надр України під час видачі ТОВ «Аркона Газ-Енергія» спецдозволу на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища в Полтавській області. Розслідування триває і досі, повідомили журналістам у пресслужбі НАБУ.

У пресслужбі Петра Порошенка заявили, що він «не мав і не має жодного відношення до цієї історії. Прив’язування за вуха його імені є маніпуляцією».

Ігор Кононенко свій зв’язок з фірмою «Аркона Газ-Енергія» також заперечує. «Не маю жодного відношення до цієї компанії», – повідомив він у коментарі «Схемам». При цьому він не приховує своє знайомство з одним із власників компанії – Олегом Ольховим, який очолював спорт-клуб «5 елемент» Порошенка та Кононенка. «Олег працював директором клубу 14 років тому, чим він займався потім, я не цікавився», – написав Кононенко.

ТОВ «Аркона Газ-Енергія» володіє спеціальним дозволом, що передбачає геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням вуглеводнів (промислова розробка) на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі, яке розташоване в Полтавський області. Дозвіл надає право розробки ділянки площею 97 км2. Спецдозвіл був виданий ТОВ «Аркона Газ-Енергія» в травні 2017 року строком на 20 років. Право добувати газ на одному з найбільших родовищ Полтавської області коштувало фірмі всього 3,8 мільйона гривень.

XS
SM
MD
LG