Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 09:15

Кличко уповноважив свого «бездипломного» екс-заступника Бондаренка представляти киян у судах – «Схеми»


Міський голова Києва Віталій Кличко (ліворуч) та заступник мера Володимир Бондаренко

Мер Києва Віталій Кличко підписав довіреності, якими уповноважив свого колишнього заступника Володимира Бондаренка представляти інтереси Київради у судах, попри те, що Бондаренко підробив свій диплом про вищу освіту, як це з'ясувалося раніше. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»).

Журналісти зафіксували, що звільнений ще наприкінці серпня 2017 року Володимир Бондаренко регулярно їздить у Київську міську держадміністрацію. Знімальна група помітила, як кілька днів поспіль екс-заступник Кличка приїздив на закриту парковку КМДА на авітівці, яка належить мерії, та користувався магнітною карткою для входу до будівлі.

Колишній керівник апарату Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко
Колишній керівник апарату Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко

Як з’ясували «Схеми», Віталій Кличко в жовтні цього року підписав щонайменше дві довіреності на ім’я звільненого Бондаренка. Однією він уповноважив його представляти інтереси Київської міської ради у Окружному адміністративному суді Києва, Київському апеляційному суді, Вищому адміністративному суді України та Верховному суді України.

​Іншою – представляти інтереси Київської міської ради в Департаменті державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

Юрист ГО «Центр протидії корупції» Андрій Савін зазначає, що це виняткові функції: «Ці довіреності видані на представництво Київської адміністрації у будь-яких процесах, у трьох інстанціях адміністративного провадження. Кличко дуже довіряє саме цій людині, і цей документ – це головний доказ цієї довіри».

Володимир Бондаренко розмови із журналістами уникнув. А мер Києва Віталій Кличко у коментарі заявив: «У нас відкрита будівля. До нас приїжджають всі активісти, будь-яка людина може прийти. Чому він користується автівкою, яка належить Київраді? Не можу вам про це сказати. Він не працює. Щодо довіреності, я підписую якщо не сотні, то тисячі документів кожен день. І пам’ятати кожен документ я не можу».

Мер Києва звільнив Володимира Бондаренка з посади керівника апарату Київської адміністрації після розслідування «Схем» про його підроблений дипломом юриста.

31 серпня столична прокуратура оголосила Бондаренку підозру за підроблення документа про вищу освіту.

Наразі справа в суді. Речниця столичної прокуратури Надія Максимець повідомила журналістам: «У суд направлено клопотання про звільнення від відповідальності Володимира Бондаренка у зв’язку із завершенням терміну давності, але рішення поки немає, перебуває на розгляд і в суді».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG