Доступність посилання

ТОП новини

ДФС відмовилася повідомити, чи проходив Порошенко митний контроль під час польоту на Мальдіви


Державна фіскальна служба України відмовила у наданні відомостей, чи проходив президент України Петро Порошенко митний контроль в аеропорту «Київ» у день вильоту на відпочинок на Мальдівські острови та після повернення до України 8 січня. У відповіді на запит програми «Схеми» митники повідомили, що це інформація з обмеженим доступом.

«Згідно з п. 1-2 ст. 11 Митного кодексу України, інформація, що стосується державної митної справи, отримана органами доходів і зборів, може використовуватися ними виключно для митних цілей і не може розголошуватися без дозволу суб’єкта, осіб чи органу, що надав таку інформацію, зокрема, передаватися третім особам, у тому числі іншим органам державної влади, крім випадків, визначених цим Кодексом та іншими законами України», – мовиться у відповіді прес-служби на запитання журналістів.

У ДФС також зазначили, що інформація щодо перетину кордону громадянами «вноситься до інформаційних баз даних і використовується з урахуванням обмежень, передбачених для інформації з обмеженим доступом».

Раніше 22 січня Державна прикордонна служба України повідомила, що президент України Петро Порошенко на свята відвідував Мальдіви з приватною поїздкою законним способом, і порушень під час перетину кордону не було. «Інформуємо вас, що всі процедури, пов’язані з перетином державного кордону цією особою, відбувалися відповідно до закону України «Про прикордонний контроль», – цитує агентство «Інтерфакс-Україна» відповідь прикордонників на свій інформаційний запит.

Водночас Держприкордонслужба відмовила «в задоволенні запиту на інформацію», раніше отриманому від журналістів «Схем» (спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший»), зазначивши, що «поширення такої конфіденційної інформації може здійснюватися лише за згодою особи або в інших, передбачених законом, випадках».

У розслідуванні «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента» журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») припустили, що президент України Петро Порошенко зі своїми супутниками міг літати на Мальдівські острови під вигаданими прізвищами і не проходити паспортний і митний контроль. Прямих підтверджень цим припущенням наразі не було.

Із власних джерел журналісти отримали список пасажирів чартерного рейсу Київ–Мале–Київ. Відповідно до цих даних, 1 січня вилетіли з Києва на Мальдіви, а 8 січня повернулися до Києва вісім пасажирів: троє чоловіків і п’ятеро жінок, серед яких немає ані прізвищ президента України Петра Порошенка, ані членів його родини, ані будь-яких інших впізнаваних імен. Зареєстрованими на рейс, за твердженнями неназваних джерел, були особи під такими іменами і прізвищами: Vera Lazarieva, Ivan Dekhteriev, Evheniia Safonova, Oleksandr Syshchykov, Kateryna Boieva, Vitalii Kokorin, Olena Senchenko, Olha Herasymenko.

Так, 8 січня, коли Порошенко чартером Falcon 7x із бортовим номером ТС-КМR повернувся з Мальдівських островів до Києва, журналісти чергували у столичному аеропорту «Київ».

Після посадки літак не зупинився у місцях, де зазвичай паркується приватна авіація, а поїхав на вирулювальну доріжку біля авіазаводу, в найбільш віддалену частину аеропорту і від терміналів А і D, якими користуються звичайні пасажири, і від VIP-терміналу, через який традиційно літають пасажири приватних літаків.

8 січня 2018 року. Літак Falcon 7X рейсом із Мальдівів пздійснив посадку у столичному аеропорту «Київ»
8 січня 2018 року. Літак Falcon 7X рейсом із Мальдівів пздійснив посадку у столичному аеропорту «Київ»

Уже через чотири хвилини після зупинки літака кортеж виїхав через ворота. Це дало підстави журналістам припустити, що цього часу було недостатньо для президента і його супутників, щоб встигнути пройти процедуру паспортного і митного контролю.

Відтак журналісти зробили припущення, що президент Порошенко і його супутники могли летіти під вигаданими прізвищами, під прізвищами підставних осіб або ж взагалі не проходити паспортний контроль.

В Адміністрації президента й особисто глава держави, яким також було направлено запити, уникнули відповідей на питання журналістів «Схем» про те, чи проходив Порошенко паспортний і митний контроль під час вильоту та прильоту.

Із розслідування «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента» стало відомо про те, що Петро Порошенко неафішовано відпочивав на Мальдівських островах у п’ятизірковому курортному готелі Chevan Blanc Randheli , що складається лише з розкішних приватних вілл посеред Індійського океану.

Неафішований президентський відпочинок, що тривав з 1 по 8 січня разом з перельотом загалом коштував не менше ніж 500 тисяч доларів, що становить понад 14 мільйонів гривень.

Вартість відпочинку Петра Порошенка на курорті Cheval Blanc (Мальдіви) у січні 2018 року, підрахунки «Схем»
Вартість відпочинку Петра Порошенка на курорті Cheval Blanc (Мальдіви) у січні 2018 року, підрахунки «Схем»

У відповіді на запит програми «Схеми» в Адміністрації президента зазначили, що це був «короткий відпочинок»: «Цю поїздку він оплатив сам з власного рахунку задекларованих коштів, що буде відображено в його електронній декларації».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG