Доступність посилання

ТОП новини

Команда «Схем» засуджує тиск на головного редактора програми Седлецьку – заява


Каманда журналістів-розслідувачів програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»)

Редакція програми антикорупційних розслідувань «Схеми» засуджує тиск на засновницю головного редактора програми Наталію Седлецьку. Інформацію з її телефону – а саме дані про дзвінки, SMS та місця перебування за 17 місяців – отримала Генеральна прокуратура України за ухвалою Печерського суду Києва.

«Ми сприймаємо це не тільки як грубе втручання у приватне життя громадянина України. Це – тиск на незалежного журналіста, – мовиться у заяві команди «Схем». – У нас є підстави вважати, що це розслідування ГПУ та таке рішення суду здійснюється з метою психологічного тиску та подальшого перешкоджання професійній діяльності журналістів».

«Звісно, у спілкуванні з джерелами і між собою ми всі використовуємо захищені канали зв’язку, а не відкритий мобільний зв’язок, до якого суд дав доступ прокурорам», – наголосили працівники редакції.

Журналісти зазначають, що у такій ситуації може опинитися кожен журналіст, який викриває корупцію в Україні, і засуджують такі дії з боку правоохоронних органів.

«Ані цей крок, ані подальші не змусять нас зупинити роботу над новими розслідуваннями у «Схемах» відповідно до високих стандартів Радіо Свобода», – мовиться у заяві.

Радіо Свобода обурене ухвалою українського суду, який дав ГПУ доступ до інформації з телефону журналістки. Також адвокат Радіо Свобода Анатолій Попов назвав цей захід надмірним і таким, що «як порушує в цілому права людини на повагу до приватного життя, так і є тиском на роботу журналіста в рамках виконання його професійних обов’язків і незаконним доступом до джерел інформації журналіста».

Читайте також: Радіо Свобода обурене доступом силовиків до SMS, дзвінків та місць перебування головреда «Схем» Седлецької протягом 1,5 року

Наталія Седлецька – володар численних журналістських нагород, як українських, так і міжнародних. Лауреат нагороди «Світло справедливості» у 2017 році. Стипендіат премії імені Вацлава Гавела на 2013–2014 академічний рік (спільна програма Радіо Свобода і МЗС Чехії). Переможець низки конкурсів журналістських розслідувань. Член міжнародної мережі журналістів-розслідувачів Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Лауреат премії «За поступ у журналістиці» імені Олександра Кривенка.

«Схеми: корупція в деталях» – щотижнева телевізійна програма журналістських розслідувань та аналітики про високопосадову корупцію, яка виходить в ефір із липня 2014 року. Спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший».

У кожному випуску «Схем» у прізвищах та деталях ідеться про зловживання чиновниками наданою їм владою, статки держслужбовців та конфлікт персональних інтересів з державними, кумівство, «розпил», афери та корупційні схеми.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG