Доступність посилання

ТОП новини

«Щедрик» через 100 років повторює свій шлях світом


«Ми є свідками народження культурної дипломатії України» – посол України в Чехії Євген Перебийніс

У культурному палаці «Жофін» у Празі 11 травня відбувся концерт «Української республіканської капели NOW Кредо», що складається з 82 співаків. Концертом у Празі стартував світовий тур хору, що виконує українську духову та народну музику.

Концерт відбувся за сприяння Покровської міської ради.

У Празі в палаці культури Жофін лунає український «Щедрик»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

«Фактично ми є свідками народження культурної дипломатії України. Те, що продемонструвала Українська Народна Республіка сто років тому, сьогодні це показує новий хор. Ми несемо пісню, мистецтво у світ, Україну у світ через мистецтво», – розповів Радіо Свобода український посол в Чехії Євген Перебийніс.

Подія розпочалася презентацією документального фільму про Україну сторічної давнини та про історію створення культового «Щедрика».

Концерт відбувся на честь 100-річчя заснування Української республіканської капели під керівництвом видатного диригента Олександра Кошиця і світового тріумфу «Щедрика», який уперше пролунав у Європі сто років тому на початку травня 1919 року саме в Празі зі сцени Національного театру.

«Я маю глибоке переконання, що українська культура не мала нічого схожого з тим, що зробив Кошиць із своєю капелою. Україні було що показати сто років тому, і є що показати зараз», – зазначив диригент капели Богдан Пліш.

Хор, так само, як і нині, складався з 82 співаків і презентував тоді Європі мистецтво молодої УНР, яка проголосила незалежність від більшовицької Росії. На батьківщині хор Кошиця називали «культурною армією» і надавали не меншого значення у виборюванні незалежності України, ніж регулярним військам.

Програма концерту мала дві частин: українську духовну музику, де акапельно пролунали твори Валентина Сильвестрова, Миколи Леонтовича й Олександра Кошиця, і обробки українських народних пісень, які супроводжувалися народними костюмами та театральними постановками.

В кінці концерту, який тривав три години, члени української громади винесли на сцену великий синьо-жовтий стяг.

«Українська республіканська капела NOW Кредо» після виступу в Празі продовжить гастрольний тур, який охопить 11 європейських країн і завершиться різдвяним виступом наприкінці 2019 року в «Карнегі-холлі» у Нью-Йорку.

Через 100 років український «Щедрик» знову залунав у Празі – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00
Оркестр почесної варти президентського полку під час церемонії проводів «Української республіканської капели NOW Кредо» у закордонне турне країнами Європи та Америки на Центральному залізничному вокзалі в Києві, 7 травня 2019 року
Оркестр почесної варти президентського полку під час церемонії проводів «Української республіканської капели NOW Кредо» у закордонне турне країнами Європи та Америки на Центральному залізничному вокзалі в Києві, 7 травня 2019 року

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG