Доступність посилання

ТОП новини
19 Липень 2019, Київ 01:22

Українську активістку в Сімферополі обшукують через причетність до «Правого сектору» – адвокат


Зранку 29 серпня стало відомо про обшук у кримської активістки Ольги Павленко

Силовики провели в анексованому Росією Криму обшук у будинку активістки Українського культурного центру Ольги Павленко за підозрою у зв'язках її та членів її сім'ї із забороненим на території Росії «Правим сектором», повідомив кореспонденту Радіо Свобода Крим.Реалії повідомив адвокат з місця події.

Раніше проросійський сайт NewsFront опублікував матеріал, в якому детально описана діяльність УКЦ у Криму, а також зазначено, що дочка Ольги Павленко Аліна бере участь у «Правом секторі».

Зранку 29 серпня проект Крим.Реалії повідомив про обшук у Павленко. Знайомі активістки пов’язували обшук зі «зливом» інформації про роботу УКЦ проросійському сайту «Русская весна».

У квітні 2018 року активістів Українського культурного центру в Криму Олену Попову й Ольгу Павленко викликав старший помічник призначеного Москвою прокурора в Севастополі Олексій Пучков. Співробітника російської прокуратури цікавила робота Центру й випуск газети «Кримський терен». Активістки скористалися правом не давати показів проти себе і близьких.

Український культурний центр Криму не є політичною організацією. Він створений активістами з метою збереження та популяризації на півострові української культури. При цьому на учасників Центру здійснюють тиск: викликають до правоохоронних органів, попереджають про неприпустиміть екстремізму.

Одному з лідерів Українського культурного центру в Криму Леоніду Кузьміну в 2017 році після погроз та тиску з боку силовиків довелося залишити півострів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG