Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2019, Київ 15:37

У Сімферополі обшукують будинок української активістки


Активістку Ольга Павленко (на фото – в центрі) навесні вже викликали до правоохоронних оганів

У Сімферополі в будинку активістки Українського культурного центру Ольги Павленко 29 серпня проходить обшук. Про це повідомляє кореспондент проекту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Знайомі активістки пов’язують обшук в її домі зі зливом інформації про роботу УКЦ проросійському сайту «Русская весна».

«На обшук вона чекала вже пару тижнів. Після того, як на початку серпня про її позицію та діяльність в УКЦ написали на цьому сайті. Їй дзвонили з невідомих номерів. Не погрожували, а швидше здійснювали психологічний тиск», – розповів її знайомий кореспонденту «Крим.Реалії».

Читайте також: «Крим.Реалії: на півострові залишилося 7 шкіл із кримськотатарською мовою навчання, українських не стало​»

У квітні цього року активістів Українського культурного центру в Криму Олену Попову й Ольгу Павленко викликав «на бесіду» старший помічник призначеного Москвою прокурора в Севастополі Олексій Пучков. Співробітника російської прокуратури цікавила робота Центру й випуск газети «Кримський терен». Активістки скористалися правом не давати показів проти себе і близьких.

Український культурний центр Криму не є політичною організацією. Він створений активістами з метою збереження та популяризації на півострові української культури. При цьому на учасників Центру здійснюють тиск: викликають до правоохоронних органів, попереджають про неприпустиміть екстремізму.

Одному з лідерів Українського культурного центру в Криму Леоніду Кузьміну в 2017 році після погроз та тиску з бок силовиків довелося залишити півострів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG