Доступність посилання

ТОП новини

Суд над експрезидентом Вірменії відбудеться наступного тижня


Серж Сарґсян очолював Вірменію з 2008-го по 2018 рік. Він пішов у відставку з цієї посади на тлі масштабних антикорупційних протестів у травні 2018 року
Серж Сарґсян очолював Вірменію з 2008-го по 2018 рік. Він пішов у відставку з цієї посади на тлі масштабних антикорупційних протестів у травні 2018 року

Колишній президент Вірменії Серж Серґсян постане перед судом 25 лютого у справі про масштабну корупцію. Сам він відкидає звинувачення як політично вмотивовані.

На початку грудня 2019 року Спеціальна розслідувальна служба висунула Сарґсяну звинувачення в розтраті 489 мільйонів драмів (понад 1 мільйон доларів) бюджетних коштів. Йдеться про субсидії, виділені в 2013 році на дизельне пальне для фермерів.

СРС підозрює Сарґсяна у підробці результатів урядового тендеру на постачання пального на користь компанії, яка належить його багаторічному другу, підприємцю Барсегу Беґларяну, тоді як інший імпортер пропонував нижчу ціну. Фігурантами розслідування є також колишній міністр сільського господарства Серґо Карапетян, його ексзаступник Семвел Ґалстян та ще один колишній член уряду.

Всі підозрювані відкидають звинувачення. Жодного з них не взяли під варту до суду.

Читайте також: Вірменські ловці космічних променів​

Адвокати Сарґсяна та досі очолювана ним Республіканська партія Вірменії заперечують його причетність до розкрадання і стверджують, що кримінальна справа є помстою за його критику прем’єр-міністра країни Нікола Пашиняна.

Сарґсян, який очолював Вірменію з 2008-го по 2018 рік, у листопаді минулого року звинуватив уряд Пашиняна в ослабленні демократії та придушенні інакомислення.

Натомість Пашинян неодноразово звинувачував Сарґсяна та його сім’ю в корупції.

Інший президент Вірменії Роберт Кочарян, який керував країною з 1998-го по 2008 рік, також зараз перебуває під слідством за звинуваченнями в хабарництві та утисках опозиції. Він утримується за ґратами.

Серж Сарґсян після 10 років президентства очолив уряд, однак пішов у відставку з цієї посади на тлі масштабних антикорупційних протестів у травні 2018 року. Після цього уряд очолив лідер опозиції Нікол Пашинян.

XS
SM
MD
LG