Доступність посилання

ТОП новини

Зеленський розповів, що пропонували Тігіпку та Хорошковському


Зеленський: Хорошковський чекав на «більш серйозну посаду»
Зеленський: Хорошковський чекав на «більш серйозну посаду»

Колишньому віцепрем’єру Сергію Тігіпку пропонували консультувати уряд, а іншому ексвіцепрем’єру Валерію Хорошковському – роботу на митниці, повідомив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю «Українській правді».

«Валерія Івановича Хорошковського я знаю багато років, він нам вказав реальні діри на митниці. Він сказав, що реально [тодішній голова Митниці Максим] Нефьодов ніколи не зможе це зробити і час показав, що це правда. Я йому сказав: «Валерій Іванович, дивіться, ідіть на митницю, я можу це сказати уряду, запропонувати. Якщо ви берете на себе відповідальність, що ви збільшите». Він сказав, десь в два рази можна збільшити дохід в бюджет. Я йому сказав: «Ідіть, будь ласка». Він відмовився», – заявив Зеленський.

Президент припускає, що Хорошковський чекав на «більш серйозну посаду», посаду прем’єра, але йому цього не пропонували.

За його словами, ще один колишній віцепрем’єр Сергій Тігіпко був «одним із тих людей, якому ми дійсно запропонували сильну потужну робочу групу».

«Відкритий офіс – робіть стратегію, що ви бачите, зі своїм досвідом, що в країні за багато років не будувалося – зараз ми вам даємо такі повноваження як дорадчому органу. Вони сказали: ми вважаємо, що має бути стратегія швидких кроків, і має бути стратегія довга, до якої треба підключити McKіnsey (консалтингова компанія – ред.) і замовимо таку стратегію. Ми кажемо: «Ок, робіть це». Про це ми говорили з Тігіпком, це правда», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що Тігіпко не міг бути прем’єр-міністром через люстрацію.

«Вони щось там пропонували уряду. Я не знаю, скільки тижнів вони працювали, але вони щось пропонували. Тобто ми зробили цю групу, вони створили там стратегію, вона повинна бути у Шмигаля», – зазначив Зеленський.

  • Хорошковський працював головою Державної митної служби (2007-2009), головою СБУ (2010-2012), міністром фінансів (2012) та першим віцепрем’єром (2012).

  • Тігіпко був віцепрем’єром (1997, 2010-2012), міністром економіки (1999-2000) та головою Національного банку України (2002-2004).

XS
SM
MD
LG