Доступність посилання

ТОП новини

Екс-директор ЦРУ готовий позиватися до Трампа


Колишній директор Центрального розвідувального управління США Джон Бреннан
Колишній директор Центрального розвідувального управління США Джон Бреннан

Колишній директор Центрального розвідувального управління США Джон Бреннан заявив, що аналізує можливість вдатися до заходів правового характеру, щоб президент Дональд Трамп не міг позбавляти інших колишніх і чинних офіційних осіб допуску до секретних документів.

У неділю, 19 серпня, в програмі «Зустріч із пресою» на телеканалі NBC Бреннан заявив, що кілька адвокатів зв’язалися з ним із приводу можливої скарги.

Минулого тижя президент Трамп відкликав допуск Бреннана до секретної інформації та пригрозив зробити те ж саме щодо інших, включно з критиками його політики і особами, пов’язаними з розслідуванням імовірного втручання Росії в американські вибори.

За словами Бреннана, він зробить все, що в його силах, щоб запобігти зловживанням у майбутньому. Якщо це означає судовий позов, «то я на це піду», заявив колишній глава ЦРУ.

Десятки колишніх високопоставлених американських розвідників, в тому числі шість екс-директорів Центрального розвідувального управління США, підписали протестний лист проти рішення президента Дональда Трампа, який позбавив колишнього голову ЦРУ Джона Бреннана допуску до державної таємниці. Автори листа назвали рішення Трампа «необдуманим і безпрецедентним».

Автори звернення заявили, що «дії президента не мають ніякого стосунку» до питань безпеки і є лише спробою «заглушити свободу слова». На їхню думку, президент керувався політичними міркуваннями, а не державними інтересами.

Сам Трамп пов’язав своє рішення з розслідуванням російського втручання у вибори, написавши у Twitter, що Бреннан «дискредитував себе» своїми заявами про те, що американський президент вступив «у змову з іноземною державою».

За даними The Washington Post, тепер Трамп планує закрити допуск до держтаємниці ще кільком колишнім розвідникам. Серед них – звільнені Трампом екс-директор ФБР Джеймс Комі, який очолював розслідування щодо російського втручання, а також колишній заступник директора ФБР Ендрю Маккейб.

XS
SM
MD
LG