Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 17:17

У Будапешті відбувся концерт-реквієм пам’яті жертв Голодомору


Вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Будапешт, 7 жовтня 2018 року

У Будапешті відбувся концерт-реквієм симфонічного оркестру Закарпатської філармонії. Виступ тривав у церкві святого Михайла (середмістя угорської столиці) у рамках міжнародної акції зі вшанування жертв Голодомору в Україні 1932-33 років. На заході прозвучали музичні твори українських композиторів Миколи Лисенка, Євгена Станковича, Михайла Вігули, Мирослава Скорика, Віктора Теличка та інших.

Під час концерту можна було послухати твори українських композиторів
Під час концерту можна було послухати твори українських композиторів

Звертаючись до присутніх, посол України в Угорщині Любов Непоп висловила вдячність парламентові цієї країни, який 24 листопада 2003 року окремою резолюцією визнав Голодомор геноцидом українського народу. Національні збори Угорщини рішуче засудили будь-які тоталітарні режими чи поривання до диктатури, які позбавляють громадян гідності та невід’ємних прав на свободу.

Окрему подяку посол адресувала українській громаді Угорщини та її колишньому керівнику Ярославі Хортяні за їхні зусилля щодо привернення уваги угорської громадськості до злочинів сталінізму в Україні.

«Пригадуючи ті страшні роки, коли ми втратили десять мільйонів наших співвітчизників, давайте замислимося над тим, для чого це робилося? Це робилося, щоб знищити і позбавити волі наш народ. Тоді Сталін намагався захистити радянське майбутнє України, убиваючи наш народ. Тепер Путін намагається захистити російськомовне населення, убиваючи громадян України. Мета і тоді, і зараз була – знищити Україну як свободолюбну націю і незалежну державу, підкорити її», – заявила Любов Непоп.

За її словами, дуже важливо, що нині світ не мовчить про трагедію українців, як 85 років тому, і що міжнародна спільнота на повен голос говорить про російську агресію в Україні.

17 листопада симфонічний оркестр Закарпатської філармонії дав великий концерт у місті Варпалота (регіон Середнє Задунав’я).

В Угорщині вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні стартували 7 жовтня у рамках міжнародної акції «Запалимо свічку пам’яті».

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

«Люди йшли на кулемети, співаючи «Ще не вмерла Україна!» – історик про причини Голодомору 1932–1933

Голодомор-геноцид 1932–1933 років і нинішній погляд на ворога через приціл

Світ починає розуміти, що політику терору продовжує Путін – генсекретар СКУ про Голодомор

Зона голоду на заході закінчувалася на кордоні УСРР: подільські хроніки

У Росії не визнають Голодомор 1932–1933 років геноцидом, бо головне – «не здавати своїх»

Вселенський патріарх Варфоломій I (в центрі) під час вшанування жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–1933 років. Поруч пам’ятного знаку на Михайлівській площі в Києві, 26 липня 2008 року
Вселенський патріарх Варфоломій I (в центрі) під час вшанування жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–1933 років. Поруч пам’ятного знаку на Михайлівській площі в Києві, 26 липня 2008 року

Більше цікавих новин, які не потрапили на сайт, – у Telegram-каналі Радіо Свобода. Долучайтеся!

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG