Доступність посилання

ТОП новини

Польща створює ситуацію з чергами на українсько-польському кордоні – Клімкін


Клімкін: механізми контролю на кордоні мають бути уніфіковані
Клімкін: механізми контролю на кордоні мають бути уніфіковані

Польща неформально скасувала у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні «зелений коридор» ( Р.С.: коли громадяни везуть товари, які не підлягають оподаткуванню митним платежам), а це одна із причин, що утворюються довгі автомобільні черги при перетині кордону. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на брифінгу у Львові, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Формально нічого не скасовано. Польща створює ситуацію, коли на кордоні утворюються шалені черги. Звичайно, це і на нашій відповідальності, зокрема кількість «євроблях», і ми це знаємо. А що робити з вантажним трафіком, автобусами? Контролем? Механізми контролю на кордоні мають бути уніфіковані, має бути більше спільних пунктів митного і прикордонного контролю. Досягнуто домовленостей між Україною і Польщею про те, що з чотирьох до восьми збільшимо кількість пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. Проблема України в тому, що немає під’їзної дороги до пунктів», – розповів Клімкін.

Читайте також: Україна та Польща обговорюють можливість збільшення прикордонних пунктів пропуску удвічі

За словами міністра, сьогодні у Польщі офіційно працює понад півтори мільйони українців. Відтак збільшився потік людей через кордон.

Про те, що на українсько-польському кордоні буде збільшено число пунктів пропуску мовиться останні кілька років, але наразі проекти не завершені.

Щодня на всіх пунктах пропуску на кордоні України з Польщею утворюються довжелезні автомобільні черги, така ж ситуація і на пішому переході.

XS
SM
MD
LG