Доступність посилання

ТОП новини

НКРЕКП ухвалила рішення про сертифікацію оператора ГТС України


Планується, що ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» почне повноцінно працювати з 1 січня 2020 року
Планується, що ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» почне повноцінно працювати з 1 січня 2020 року

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 24 грудня ухвалила остаточне рішення про сертифікацію оператора української газотранспортної системи. Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Планується, що ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» почне повноцінно працювати з 1 січня 2020 року.

9 грудня президент України Володимир Зеленський підписав останній закон, необхідний для завершення процесу створення незалежного оператора газотранспортної системи, згідно з європейськими правилами.

31 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про анбандлінг «Нафтогазу». Документ передбачає, що ГТС залишиться у державній власності, однак для управління нею буде створено окрему компанію-оператора, на яку «Нафтогаз» впливати не зможе.

Анбандлінг «Нафтогазу» одна з умов, які дадуть можливість Україні могла укласти новий контракт про транзит газу з Росією за європейськими правилами, зазначав раніше глава Міненерго Олексій Оржель.

Наразі «Нафтогаз України» здійснює повний цикл операцій розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам. Відокремлення функцій, зокрема, транспортування газу вимагає, серед іншого, так званий Третій енергопакет нормативних актів Європейського союзу, втілити які зобов’язалася й Україна.

«Нафтогаз України» є одноособовим акціонером компанії «Укртрансгаз», яка займається транспортуванням газу. Реформа «Нафтогазу» передбачає проведення демонополізації компанії. Оператор української ГТС має бути виділений в юридичну особу, не пов’язану ні з «Нафтогазом», ні з іншими підприємствами, які займаються видобутком і генерацією енергії.

XS
SM
MD
LG