Доступність посилання

ТОП новини

«У нас Бог живий, а не Бог онлайн» – в УПЦ (МП) прокоментували службу на Великдень


В УПЦ (МП) не будуть проводити богослужінь онлайн
В УПЦ (МП) не будуть проводити богослужінь онлайн

Митрополит Української православної церкви (Московського патріархату) Климент в ефірі Радіо Свобода зазначив, що в богослужіннях їхньої церкви на Великдень майже нічого не зміниться, хоча на карантинні обмеження зважати будуть.

«Звичайно, буде служба проводитися, президент сказав, що служби ніхто не відміняв», – зазначив митрополит.

При цьому вказав, що в храм пускатимуть, зважаючи на обмеження до 10 людей. Тож на Великдень а храм планують запускати до 10 людей і проводити традиційні обряди.

«В нас богослужіння будуть і на Вербну неділю і на всі інші дні, але ми закликаємо людей дотримуватися карантину і всіх інших норм, які визначаються всіма обставинами, пов’язаними із розповсюдженням інфекції», – заявив він.

На пропозицію щодо переведення служби в онлайн режим, митрополит Климент зазначив: «Онлайн-трансляція – це не є богослужіння. У нас Бог живий, а не Бог онлайн. Тому ніколи не можна замінити причастя чи сповідь онлайн, це буде просто безглуздо і нас люди не зрозуміють в цьому».

На те, що в Києво-Печерський лаврі офіційно 26 священнослужителів захворіли коронавірусом, митрополит Климент відреагував наступним чином: «Я не думаю, що ситуація у Печерській лаврі якось принципово відрізняється від ситуації із захворюваннями по всьому Києву».

На питання, скільки вірян могли контактувати зі священниками лаври, Климент зазначив, що ця кількість менша, ніж число людей, якими контактували депутати Верховної Ради.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG