Доступність посилання

ТОП новини

В Антарктиді «зацвів» сніг – фото


Червоний сніг в Антарктиді з'являється влітку через водорості
Червоний сніг в Антарктиді з'являється влітку через водорості

Вже кілька тижнів станція «Академік Вернадський» оточена снігом червоного кольору, повідомив на фейсбуці Національний антарктичний центр.

«Звідки він та чому такий колір? Цікаве забарвлення снігу дають мікроскопічні снігові водорості. Наші вчені їх визначили під мікроскопом як хламідомонади Chlamydomonas nivalis. Водорості розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу протягом всієї тривалої зими. Коли погодні умови стають сприятливими (а зараз в Антарктиді якраз літо), спори починають проростати. Оскільки, крім зеленого пігменту – хлорофілу, їхні клітини містять ще й червоний каротиновий шар, на снігу виникають червоні плями, ніби від малинового джему», – повідомили дослідники.

За цими даними, цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання, але одночасно і сприяє таненню снігу: як наслідок — у ньому утворюється дедалі більше яскравих водоростей.

Як зазначили в антарктичному центрі, крім цього материка, таке явище можна спостерігати ще і в Арктиці, а також в Альпах та інших високогірних екосистемах. Коли температура падає, «цвітіння» снігу припиняється.

XS
SM
MD
LG