Доступність посилання

ТОП новини

В ГПУ видачу Тумгоєва Росії називають виправданою, правозахисники заявляють про порушення


Видача громадянина Росії Тимура Тумгоєва російським спецслужбам Україною відповідає національному та міжнародному праву, заявив речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.

Він зазначив, що російські правоохоронці обвинувачують Тумгоєва у причетності до угруповання, яке структурно належить до екстремістської організації «Ісламська держава» і воювало на території Сирії. За словами Лисенка, сам депортований цього не заперечував.

Речник ГПУ додав, що Тумгоєв оскаржував рішення про його депортацію, однак суди першої та апеляційної інстанції відмовили у задоволенні скарги. Крім того, за словами представника прокуратури, Європейський суд з прав людини також не знайшов підстав зупиняти екстрадицію.

«Незважаючи на дії Росії на території України, що були засудженими більшістю держав світу, Україна продовжує займати позицію цивілізованої правової держави, що додержується правил на світовій арені, у тому числі щодо екстрадиції правопорушників», – додав Лисенко.

Харківська правозахисна група в червні 2017 року повідомляла, що Комітет ООН з прав людини вимагає від українського уряду зупинити екстрадицію Тумгоєва на період розгляду його скарги щодо порушення статті 7 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, яка закріплює право не бути підданим катуванням та жорстокому поводженню.

Тимура Тумгоєва, інгуша за походженням, передали російській стороні 12 вересня 2018 року. У 2016 році його затримали в Харкові і утримували в Харківському слідчому ізоляторі.

Як повідомляє Харківська правозахисна служба, він звертався до Державної міграційної служби із заявою про надання статусу біженця або шукача притулку.

«Він отримав відмову, незважаючи на зібрану інформацію щодо численних випадків порушень прав людини на Північному Кавказі, включаючи викрадення людей, вбивства, катування та незаконне позбавлення волі людей, які належать до опозиційних політичних рухів та сповідують іслам», – йдеться на сайті ХПГ.

Натомість правозахисники стверджують, що Тумгоєва видали Росії таємно і з порушеннями закону, який забороняє видачу людини до країни, де її життю та здоров’ю загрожує небезпека.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG