Доступність посилання

ТОП новини

Загороднюк: готуються три нові точки для розведення військ


Міністр оборони України Андрій Загороднюк під час запису інтерв'ю Радіо Свобода. Київ, 8 лютого 2020 року

Українська влада веде переговори про три нові точки для розведення військ на Донбасі, повідомив міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Готується тільки три. І вони готуються тільки ті, які дійсно будуть мати гуманітарну складову. Так само, як і ці», – сказав Загороднюк.

Коли точно відбудеться нове розведення військ – поки не відомо, бо це залежить від Мінських домовленостей.

«Коли вони домовляться, тоді і буде. Тут ситуація не залежить від однієї сторони. Зараз йдуть перемовини», – зазначив міністр в інтерв’ю Радіо Свобода.

Він підтвердив, що мова йде про залізничний міст в районі Станиці Луганської, Новоселівку-2 та КПВВ «Гнутове».

«Але не факт, що буде домовленість така. Звичайно, що та сторона може пропонувати якісь ділянки, які нам не підходять. Але у такому випадку ми на них не підемо», – заявив Загороднюк.

За його словами, після розведення біля Станиці Луганської, Петрівського й Золотого-4 ситуація погіршилася чи покращилася «в плані бойових дій».

«Розведення має сенс (і це те, про що ми говорили у «Нормандії») з гуманітарної точки зору. Дійсно, переходи, пункти пропуску покращують економічну ситуацію, сприяють пожвавленню економіки, взагалі пожвавленню життя у тих депресивних регіонах. І це ми підтримуємо. Це, дійсно, має сенс. Однозначно абсолютно Станиця Луганська – це позитив. Тому що там йде комунікація, відбудований міст, місцеві жителі можуть жити якось там, щось купувати», – сказав Загороднюк у розмові з Радіо Свобода.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

За даними ООН, від березня 2014-го до 31 жовтня 2019 року унаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули 13 000 – 13 200 людей.

Повну версію інтерв'ю з міністром оборони Андрієм Загороднюком читайте на сайті Радіо Свобода 10 лютого.

XS
SM
MD
LG