Доступність посилання

ТОП новини

ЄС, Канада і Британія привітали ухвалення закону про банки


Так званий «антиколомойський» закон був необхідний для затвердження нової програми з МВФ

Європейський союз вітає ухвалення Верховною Радою 13 травня закону про банки, заявив голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

«ЄС вітає ухвалення Верховною Радою законопроєкту про банківське врегулювання. Життєво важливий захід для захисту державних фінансів України та українських платників податків. За економічну стабільність, справедливість, верховенство права, триваючу фінансову допомогу МФВ та ЄС», – написав Маасікас у твітері.

Крім того, Канада і Велика Британія схвально відгукнулися у твітері про ухвалення Верховною Радою цього закону.

«Канада вітає ухвалення Верховною Радою закону про банки. Ця реформа є основою для макроекономічної стабільності та державного існування фінансової системи України, розблоковує допомогу МВФ. Ми віддаємо належне президентові Володимиру Зеленському, прем’єр-міністрові Денису Шмигалю і голові парламенту Дмитру Разумкову за їх позицію лідерства в цьому», – мовиться у повідомленні канадського посольства в Україні.

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс, у свою чергу, заявила, що ухвалення закону про банки є «важливим моментом і вагомим кроком для країни».

«Сполучене Королівство продовжуватиме підтримувати Україну у її зусиллях для реалізації цих ключових реформ», – написала Сіммонс.

Перед тим міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи ухвалення так званого «антиколомойського» закону, заявив, що Україна залишається надійним партнером для міжнародних фінансових інституцій.

«Україна надалі рішуче просувається шляхом реформ і залишається надійним партнером для міжнародних фінансових інституцій», – написав також у твітері Кулеба.

Верховна Рада 13 травня ухвалила закон про банки, так званий «антиколомойський», що був необхідний для затвердження нової програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

За законопроєкт № 2571-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» в другому читанні та в цілому проголосували 270 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає, що власники і колишні власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінансової установи з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі. Визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG