Доступність посилання

ТОП новини

Чехи і німці відзначають 30-річчя падіння «залізної завіси»


У чеському прикордонному місті Розвадов 23 грудня зустрілись міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек і баварський міністр фінансів і внутрішніх справ Альберт Фюракер, щоб відзначити історичну подію – падіння «залізної завіси» – високої огорожі з колючого дроту на кордоні, що розділяла тодішні Чехословаччину і Федеративну Республіку Німеччини. Обоє посадовців перерізали символічний кордон із дроту.

Як повідомляють чеські ЗМІ, Петршічек та Фюракер заявили, що право на пересування і вільний вибір залишається незмінним і належить до головних прав і свобод громадян. Петршічек зокрема вказав, що «залізна завіса» не лише призвела до неоднакового розвитку країн, але передусім «представляла ізоляцію Чехословаччини в серці Європи».

30 років тому, у грудні 1989 року, тодішні міністри закордонних справ Чехословаччини – Іржі Дінсбір і ФРН Ганс Дітріх Геншер вийшли назустріч одне одному і з двох сторін огорожі перерізали колючі дроти, які розділяли ці дві країни. При спробі перетнути кордон, щоб дістатись на Захід, протягом 1948–1989 років загинуло 282 чехословаків.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG