Доступність посилання

ТОП новини

Зеленський назвав брата Єрмака «болтуном», а Лероса – «аферистом»


Зеленський про брата Єрмака: він завжди хотів якось допомагати
Зеленський про брата Єрмака: він завжди хотів якось допомагати

Президент України Володимир Зеленський назвав брата голови свого офісу Андрія Єрмака Дениса «болтуном», а народного депутата від «Слуги народу» та свого колишнього радника Гео Лероса – «аферистом». В інтрев’ю «Українській правді» він висловив впевненість, що Денис Єрмак «нічого не брав».

«А як його затягнули… Він просто болтун. Я вважаю, болтун. Я вважаю, що це неправильно, що це його велика помилка. Він завжди хотів якось допомагати. Він же такий, знаєш, війна – побіг в АТО, воював там, допомагав, там він волонтер. Тут щось не те в «Укрзалізниці» – давай знайдемо нормальних людей. Ну він така людина», – сказав Зеленський.

У відповідь на питання про Лероса, який опублікував так звані «плівки Єрмака», президент заявив: «Я вважаю, що він аферист».

«Мені його привів Кирил з Богданом (заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко та ексочільник ОП Андрій Богдан – ред.). Вони сказали, що нормальний парєнь. Я сказав – добре. Це про довіру. Ти ж запитував про довіру. Я довіряю, і Кирил йому довіряв», – заявив Зеленський.

29 березня народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос опублікував у фейсбуці відеокадри, на яких брат голови Офісу президента проводить кілька розмов. Законодавець називає ці зйомки «відеодоказами», як «Єрмак через свого брата барижить державними посадами, впроваджує свою програму до правоохоронних структур та оборонки (привіт з РФ), ну і, звичайно, заробіток на державі».

Сам голова Офісу президента Андрій Єрмак звернувся до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань, «щоб було проведено всебічне розслідування обставин здійснення цих записів, передусім їх достовірності, всіх фактів, а також хто і на чиє замовлення це робив, як ці записи опинилися у Гео Лероса».

Денис Єрмак заявив, що є «вільним громадянином, який має право зустрічатися з ким завгодно, знайомитися із ідеями громадян, проєктами». Він наголосив, що в нього є громадська організація «Українське бюро національного розвитку», яке «займається розробками, науковими адаптаціями проєктів, пов’язаних з економікою, соціонікою».

Програма журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший») отримала від народного депутата копію записів на день раніше. Журналісти встановили ключових фігурантів записів та особу того, хто записував розмови. Це 39-річний уродженець Харкова Дмитро Олександрович Штанько. Він закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ.

На «плівках», які є у розпорядженні «Схем», немає чітко зафіксованої передачі грошей безпосередньо самому Денисові Єрмаку. Водночас помічник Єрмака та автор зйомки між собою детально обговорюють, скільки коштуватиме кандидатові та чи інша посада і як розподіляється отриманий прибуток між учасниками схеми, включно з часткою брата нинішнього голови ОП.

XS
SM
MD
LG