Доступність посилання

ТОП новини

ЄС вітає плани Росії продовжити газову знижку для України


Євросоюз вітає плани Росії продовжити знижку на газ для України після 31 березня, заявив речник єврокомісара з питань Єнергетичного союзу Якуб Адамович.

«Ми можемо підтвердити, що постачання газу відбувається за планом. Також ми задоволені і вітаємо, що російська влада планує продовжити знижку на газ, яка була погоджена у рамках «зимового пакету», – зазначив Якуб Адамович у середу, 1 квітня, під час брифінгу у Брюсселі.

Сьогодні міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що Київ готовий купувати газ у російського «Газпрому» за умови, що його ціна буде близько 250 доларів за тисячу кубометрів.

Він нагадав, що «Нафтогаз» з 1 квітня тимчасово припинив закупівлю російського газу у зв’язку з тим, що закінчилася дія так званого «зимового пакета», який прописував умови поставки палива і його ціну.

31 березня президент Росії Володимир Путін підтримав пропозицію російського прем’єра щодо продовження для України дії так званої знижку на газ, яка надається за рахунок скасування експортного мита, якщо українська сторона дотримуватиметься угод.

З 1 квітня перестає діяти так званий «зимовий пакет» домовленостей про постачання газу між «Нафтогазом» і «Газпромом», які були досягнуті минулої осені у тристоронньому форматі.

«Нафтогаз України» підтримав пропозицію Єврокомісії щодо продовження дії угоди так званого «зимового пакету» до кінця наступного осінньо-зимового періоду. Наразі сторони обговорюють таку можливість.

Наступний раунд тристоронніх газових переговорів щодо так званого «літнього пакету» – постачання російського газу в Україну після 31 березня – має відбутися в середині квітня.

XS
SM
MD
LG