Доступність посилання

ТОП новини

Олександр Лавринович в Україні, звинувачень йому не висували – син


Олександр Лавринович, архівне фото

Син колишнього міністра юстиції України Олександра Лавриновича заперечує кримінальне переслідування батька. Про це Максим Лавринович, керівник юридичної фірми «Лавринович і партнери», сказав у Празі Радіо Свобода.

«Я хоч і не адвокат свого батька, але відразу Вам скажу, що йому Генеральна прокуратура жодного звинувачення не висувала. Він живе своїм життям в Україні. Які можуть бути звинувачення проти людини, яка працювала все своє життя для України, на Україну і яка подарувала нам з Вами цю державу без жодної краплі крові?» – наголосив Максим Лавринович.

Водночас він не виключив, що «Генеральна прокуратура розслідує якусь справу, пов’язану з розтратою на якусь суму, але це зовсім не означає, що в рамках цієї справи вже є підозрюваний, чи звинувачуваний; можливо він і є, але це не Олександр Лавринович».

Фірма Максима Лавриновича є одним із організаторів інвестиційної конференції «Україна: тільки бізнес» (Ukraine: Just Business), яка відбулася в середу, 15 квітня, у столиці Чехії Празі під егідою Торговельно-промислової палати і Міністерства закордонних справ України.

Максим Лавринович на інвестиційній конференції у Празі, 15 квітня 2015 року
Максим Лавринович на інвестиційній конференції у Празі, 15 квітня 2015 року

У травні 2014 року Генеральна прокуратура України повідомила про кримінальне провадження проти Олександра Лавриновича та ще одного колишнього міністра юстиції Олени Лукаш. За даними ГПУ, їх підозрюють у зловживанні владою і розтраті майже 9 мільйонів гривень бюджетних коштів нібито за послуги іноземних юристів у справі проти колишнього прем’єра Юлії Тимошенко, яку розглядав Європейський суд з прав людини.

Олександр Лавринович тричі був міністром юстиції України, переважно в урядах прем’єрів Віктора Януковича і Миколи Азарова.

Перед тим, наприкінці 1980-х років, він був одним із провідних діячів Народного руху України, в 1990-х роках тривалий час був заступником голови Руху, був одним із авторів Конституції 1996 року.

XS
SM
MD
LG