Доступність посилання

ТОП новини

У МВС оприлюднили назви шахрайських «благодійних» фондів


Ілюстраційне фото

Відкрито 21 кримінальне провадження за фактами збирання коштів волонтерами на нібито потреби воїнів АТО чи їх сімей

У Міністерстві внутрішніх справ України оприлюднили назви так званих «благодійних» волонтерських організацій, представники яких шахрайським способом збирали кошти нібито на потреби воїнів АТО чи їх сімей. Про це йдеться у відповіді Департаменту комунікацій МВС на запит агентства УНН.

«Як правило, невстановлені особи, які діяли від імені волонтерів, вказували, що вони є представниками благодійних фондів або організацій таких як: «Дитячі долоні»; «Сильні люди»; «Знедолені діти»; «У ритмі серця»; «Дев'ять життів»; «Людський промінь світла»; «Союз матерів»; «Опора Віра Любов» тощо та від імені цих організацій чи фондів здійснювали збір пожертв або представлялись учасниками АТО та просили кошти на лікування за кордоном», − повідомили в Департаменті.

За інформацією МВС, у провадженні органів внутрішніх справ перебуває 21 кримінальне провадження за фактами збирання коштів волонтерами на нібито потреби воїнів АТО чи їх сімей. А впродовж 2014-2015 правоохоронці Києва зареєстрували 61 заяву та повідомлення громадян про факти шахрайських дій осіб та організацій.

Відповідно до законодавства України дії осіб, що представляються волонтерами та займаються збиранням грошових коштів на нібито потреби воїнів АТО чи їх сімей, можуть кваліфікуватися за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. За вчинення цього злочину передбачено кримінальну відповідальність від штрафу до позбавлення волі на строк до 12 років, повідомили в МВС.

На цю ж тему:

16.04.2015
«Це всеукраїнська чума» – активіст про псевдоволонтерів

Активісти стверджують, що справжні волонтери не бігають вулицями зі скриньками далі
XS
SM
MD
LG