Доступність посилання

ТОП новини

З Charlie Hebdo звільняється один з провідних карикатуристів


Один з провідних карикатуристів французького сатиричного журналу Charlie Hebdo Реналь Люзьє, відомий під творчим псевдонімом «Люз», оголосив про намір покинути тижневик вже у вересні цього року. Як заявив автор напису «Я – Шарлі» в інтерв'ю газеті Liberation, причина звільнення – особиста.

«Через кілька місяців мене не буде в Charlie Hebdo, але я завжди залишуся Шарлі. Кожен випуск став тортурою, тому що інших більше немає. Безсонними ночами я згадував загиблих, уявляв, що Шарб, Кабю, Оноре, Тінью (псевдоніми вбитих карикатуристів – ред.) могли б зробити, і це мене виснажило», – сказав Люзьє.

Реналь Люзьє працював у журналі протягом 23 років.

7 січня в результаті нападу на паризьку редакцію тижневика, який публікував карикатури на пророка Магомета, загинули 12 людей, ще 11 людей були поранені. Нападники були знищені в результаті проведеної спецоперації.

Саме Реналь Люзьє створив карикатуру для першої обкладинки Charlie Hebdo після розстрілу в редакції. На ній був зображений пророк Магомет з плакатом Je suis Charlie («Я – Шарлі») та підписом «Усе пробачено». Тираж номера склав рекордні для французької преси вісім мільйонів примірників.

XS
SM
MD
LG