Доступність посилання

ТОП новини

Держдума Росії ухвалює законопроект про «небажані організації»


На засіданні Державної думи Росії, архівне фото

Нижня палата Федеральних зборів (парламенту) Росії, Державна дума, ухвалила у третьому й останньому читанні законопроект про «небажані організації», що вже зазнав різкої критики.

За документом, «небажаною» може бути визнана іноземна чи міжнародна неурядова організація, що «становить загрозу засадам конституційного ладу Росії, її обороноздатності і безпеці».

Рішення щодо запису до реєстру «небажаних організацій» має ухвалювати Генеральна прокуратура Росії після узгодження з Міністерством закордонних справ.

Російські відділення організацій, що потраплять до реєстру, мають бути закриті.

За порушення закону передбачений штраф від 5 тисяч до 100 тисяч рублів (приблизно від понад 2 тисяч до майже 43 тисяч гривень), за повторне порушення – позбавлення волі на термін до шести років.

Тепер законопроект іде на розгляд верхньої палати російського парламенту, Ради федерації.

Проти закону про «небажані організації» вже виступали правозахисники в Росії і за кордоном, зокрема, правозахисні організації Amnesty International і Human Rights Watch.

Також Рада з прав людини при президентові Росії направляла депутатам експертний висновок із критикою законопроекту. Члени Ради відзначали, серед іншого, що, ставлячи за мету протидіяти діяльності іноземних організацій, що діють на шкоду безпеці Росії, неприпустимо запроваджувати заходи, які призводять до порушень прав громадян.

У Росії вже діє закон, який встановлює дискримінаційний статус «іноземних агентів» для неурядових організацій, що отримують фінансування з-за кордону і займаються політичною діяльністю – при цьому цю діяльність визначено так широко, що під неї потрапляють навіть соціологи.

XS
SM
MD
LG