Доступність посилання

ТОП новини

США збираються надати Тунісові статус провідного союзника – не члена НАТО


Президент США Барак Обама заявив, що має намір надати Тунісові статус провідного союзника США – не члена НАТО на визнання демократичного поступу в цій країні після Арабської весни 2011 року.

Крім того, сказав він після зустрічі у Вашингтоні з президентом Тунісу Беджі Каїдом ес-Себсі, США готові надати Тунісові допомогу у вигляді кредитних гарантів на суму до 500 мільйонів доларів, якщо це буде потрібно для економічних реформ.

Керівники держав також обговорили спільні зусилля для боротьби з тероризмом і необхідність стабілізації в сусідній із Тунісом Лівії, повідомив Білий дім.

Статус провідного союзника США – не члена НАТО мають наразі 15 країн (Австралія, Єгипет, Ізраїль, Японія, Південна Корея, Йорданія, Нова Зеландія, Аргентина, Бахрейн, Філіппіни, Таїланд, Кувейт, Марокко, Пакистан і Афганістан).

Про можливість надати такий статус також Україні, Грузії й Молдові йшлося наприкінці минулого року в законопроектах, що їх розглядали в Конгресі, але останньої миті цей пункт зняли, бо це у США є прерогативою президентської виконавчої влади.

XS
SM
MD
LG