Доступність посилання

ТОП новини

Amnesty International закликає ООН направити місію в Україну до місць утримання полонених


Міжнародна неурядова організація Amnesty International закликає ООН й експертів терміново направити місію в Україну для відвідування всіх місць утримання полонених унаслідок конфлікту на сході країни.

«Серед таких установ мають бути: підкомітет із недопущення катувань й інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання; робоча група зі свавільних затримань і насильницьких зникнень і спеціальний доповідач із питань катувань», – заявив заступник директора програми Amnesty International по Європі і Центральній Азії Денис Кривошеєв.

Організація представила звіт про застосування катувань на сході України. Кривошеєв звернувся до офіційного Києва з тим, щоб усі повідомлення про застосування катувань із боку сил АТО перевірили.

«Хочу почути позицію України про повну неприпустимість катувань. Але наша головна вимога – провести розслідування всіх повідомлень про катування... Є інформація про застосування катувань із боку сил, що підпорядковуються Києву. Всю її необхідно перевірити», – наголосив він.

Кривошеєв також закликав українську сторону вжити всіх заходів для розслідування інформації про факти жорстокого поводження на не підконтрольних Києву територіях.

Водночас він звернувся до сторін конфлікту, щоб вони відмовилися від застосування катувань і жорстокого поводження з полоненими і дотримувалися міжнародного права.

У звіті Amnesty International йдеться, що обидві сторони конфлікту на сході України вдаються до тортур і катування полонених.

Служба безпеки України після цього запропонувала провести зустріч з представниками цієї організації і заявила, що «ні в СБУ, ні в Україні не утримується жодних полонених».

У СБУ додали, що відомство надає постійний і безумовний доступ до затриманих осіб усім міжнародним організаціям, які опікуються правами людини.

На цю ж тему:

XS
SM
MD
LG