Доступність посилання

ТОП новини

Шпиталь у Дніпропетровську повертається у власність держави – юрист


Комплекс військового шпиталю у Дніпропетровську, який через оборудки зі власністю потрапив до рук російського банку й де наразі лікують поранених в АТО бійців, повертається у державну власність. Інформацію про це Радіо Свобода підтвердили у військовому шпиталі.

Як повідомив Радіо Свобода помічник керівника медичного закладу з правової роботи Ярослав Хоружий, відповідне рішення ухвалив Господарський суд Дніпропетровської області – суд задовольнив позов, поданий Фондом держмайна України спільно з Міністерством оборони.

«За рішенням суду першої інстанції увесь комплекс госпіталю – і майно, і будівлі, і територія – повертається у власність держави. Це поки єдиний результат, який ми маємо. Однак в іншої сторони є право на апеляцію», – зазначив Ярослав Хоружий.

За його даними, це перше рішення суду, ухвалене на користь шпиталю. Усі попередні позови щодо повернення його державі, які подавались, зокрема військовою прокуратурою, були відхилені судами.

Раніше про те, що майно, будівлі і територія військового госпіталю в Дніпропетровську повернуті у державну власність, на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив екс-заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан. Він заявив, що Генеральна прокуратура України неодноразово зверталася з позовами щодо повернення в держвласність даного об’єкта, але всі суди програли.

Через оборудку 8-річної давнини майно Дніпропетровського військового шпиталю перебуває під заставою в російського банку.

2007 року профільне міністерство уклало угоду з приватною фірмою про спорудження нового сучасного шпиталю у віддаленому районі Дніпропетровська, взамін фірма забирала собі землю й споруди чинного шпиталю практично в центрі міста. Однак ніякого нового лікувального закладу «інвестор» не збудував, натомість перепродав майно іншій приватній фірмі й заклав у ПАТ «ВТБ Банк». Кілька років юристи намагались через суди визнати оборудки зі шпиталем не дійсними й повернути комплекс у державну власність.

Водночас у банку заявляли, що ще 2010 року банк змушений був ініціювати процедуру зі стягнення заставного майна, однак зараз цей процес зупинений «у зв'язку з наявністю форс-мажорних обставин у вигляді бойових дій на південному сході України».

Дніпропетровський військовий шпиталь – базовий медичний заклад лікування поранених на сході України бійців. Майже щодня сюди доправляють солдатів, поранених у зоні АТО.

XS
SM
MD
LG