Доступність посилання

ТОП новини

Для будівництва «Північного потоку-2» згода Єврокомісії не потрібна – Новак


Міністр енергетики Росії Олександр Новак

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявляє, що проект будівництва газопроводу по дну Балтійського моря «Північний потік-2» не потребує погодження Єврокомісії.

«Щодо труби будуть з Єврокомісією розмовляти. Але у принципі згоди Єврокомісії не потрібно», –сказав Новак журналістам у п’ятницю, 19 червня, у кулуарах Петербурзького економічного форуму.

У четвер під час цього заходу російська компанія «Газпром», а також компанії E.On, Shell і OMV домовилися про розширення потужностей газопроводу «Північний потік» шляхом добудови третьої та четвертої гілок цього газогону.

Голова правління російського «Газпрому» Олексій Міллер повідомив, що спільне підприємство для проекту розширення «Північного потоку» може бути створене до вересня цього року. За попередніми даними, третю і четверту гілки газопроводу введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Маршрут газопроводу потужністю 55 мільярдів кубів пройде від Кінгісеппського району Ленінградської області Росії у районі Усть-Луги до німецького Грайфсвальда через територіальні води Росії та Німеччини, а також торкнеться економічні зони Фінляндії, Данії та Швеції. Загальна протяжність маршруту має становити 1225 кілометрів.

Будівництво газопроводу «Північний потік», від Росії до Німеччини, розпочалося у 2010 році. Перша гілка його вже збудована.

Нещодавно у Брюсселі ухвалили рішення, що Єврокомісія має зробити ревізію, перш ніж підписуватиметься будь-який контракт на транзит, постачання газу, а також на будівництво інфраструктурних об’єктів.

XS
SM
MD
LG